Jedziemy na Euro 2016! Polska pokonuje Irlandię. Wielki Robert Lewandowski!

Reprezentacja Polski trzeci raz z rzędu będzie grała w mistrzostwach Europy. W decydującym spotkaniu biało-czerwoni pokonali Irlandię 2:1. Po raz kolejny piłkarski kunszt pokazał Robert Lewandowski, który strzelił zwycięską bramkę. Stadion Narodowy wypełnił się do ostatniego miejsca. Niedzielne spotkanie obejrzało ponad 57 tysięcy kibiców. Od początku spotkania dominowała jednak Irlandia, która starała się zaskoczyć nieco stremowanych Polaków. Pressing wyspiarzy nie przełożył się jednak na sytuacje pod bramką Łukasza Fabiańskiego.

Biało-czerwoni od 10. minuty zaczęli kontrolować przebieg spotkanie, a na słowa uznania zasługuje Robert Lewandowski, który pomimo, że gra na pozycji napastnika, drużynie pomagał nawet w defensywie. W 13. minucie Narodowy wybuchł z radości.

Doskonale z rzutu rożnego dośrodkował Kamil Grosicki, a przed polem karnym znalazł się Grzegorz Krychowiak. Piłkarz Sevilii nie zastanawiał się długo i huknął tuż zza pola karnego nie dając szans Randolphowi.

//

Świętowanie !!

Posted by Slawomir Peszko on 11 października 2015

Niestety z prowadzenia nie cieszyliśmy się za długo. W następnej akcji, tuż po wznowieniu gry, rzut karny wywalczyli Irlandczycy. Jednego z zawodników przyjezdnych faulował Michał Pazdan. Jedenastkę pewnie na bramkę zamienił Walters. Biało-czerwoni nie cofnęli się do defensywy i wrócili do swojego nominalnego ustawienia.

Przyniosło to skutek w 43. minucie. Najpierw doskonale w polu karnym piłkę wywalczył Linetty i dograł ją do Mączyńskiego. Ten precyzyjnie dorzucił do Lewandowskiego, a najlepszy polski napastnik skierował piłkę głową do bramki Randolpha. Ten wynik oznacza nasz awans, ale nie możemy pozwolić sobie na stratę bramki. Chyba, że wygramy cały mecz.

W drugiej połowie wynik się nie zmienił. Polska będzie jedną z dwudziestu czterech drużyn na mistrzostwach Europy. Dla naszej kadry to trzeci awans na Euro w historii, ale drugi wywalczony na boisku.