Wybrzeże zawodzi w Olsztynie. Sytuacja spadkowicza nie wygląda różowo. Spójnia Gdynia pnie się w górę tabeli

Klęską dla Wybrzeża Gdańsk zakończyło się spotkanie na szczycie pierwszej ligi. Gdańszczanie wyraźnie ulegli Warmii Traveland Olsztyn 17:27. Dobrze radzą sobie za to piłkarze ręczni Spójni Gdynia, którzy zdeklasowali MKS Grudziądz i prześcignęli gdańszczan w tabeli. Mecz Wybrzeża z Warmią Traveland był niewątpliwym hitem pierwszej ligi. Na parkiecie spotkały się lider i wicelider tabeli. Wybrzeże do Olsztyna jechało na pewno w lepszych humorach. Oba zespoły grały ze sobą przed dwoma tygodniami w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Po zaciętym meczu lepsi okazali się gdańszczanie.

Niestety boisko zweryfikowało aktualne możliwości Wybrzeża. Po 14 minutach gry na tablicy widniał wynik 7:2 dla Warmii. Nie pomógł nawet chwilowy zryw w grze gdańszczan, którzy zdołali rzucić trzy bramki pod rząd. Gospodarze kontrolowali przebieg spotkania. W drugiej połowie dobili gdańszczan po trzech bramkach z rzędu Kopycińskiego. Spadkowicz z PGNiG Superligi uległ bardzo wyraźnie 17:27 i sytuacja gdańszczan w tabeli jest coraz gorsza. Podopieczni Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego tracą do lider 6 punktów, ale w zanadrzu mają jeszcze jedno zaległe spotkanie przeciwko aktualnemu wiceliderowi – Meble Wójcik Elbląg.

O wiele lepiej radzą sobie szczypiorniści Spójni Gdynia. Podopieczni Marcina Markuszewskiego na swoim koncie zapisali kolejne zwycięstwo. W Gdynia Arena bardzo pewnie pokonali MKS Grudziądz 36:20 tym samym wyprzedzając w tabeli Wybrzeże Gdańsk. Gdynianie są aktualnie na trzecim miejscu i tracą zaledwie jeden punkt do wicelidera z Elbląga.

Niespodziankę sprawili szczypiorniści SMS-u Gdańsk. Młodzi zawodnicy rywalizowali w Lesznie z Realem Astromalem. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 28:28, ale gdańska młodzież miała dużą szansę na zwycięstwo. W 56 minucie gdańszczanie prowadzili nawet dwoma bramkami, ale brak koncentracji w ostatnich fragmentach spotkania spowodował, że drużyna z Leszna doprowadziła do remisu.

W innych, ważnych spotkaniach z perspektywy Pomorza Polski Cukier Pomezania Malbork wyraźnie pokonała na wyjeździe Wolsztyniak Wolsztyn 31:18. Meble Wójcik Elbląg na własnym parkiecie pokonał MKS Poznań 30:26, zaś Sokół Browar Kościerzyna przegrał na wyjeździe z rezerwami Orlen Wisły Płock 28:34.