Vistal ma brązowy medal! Pewne zwycięstwo gdynianek nad Startem Elbląg

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia zdobyły brązowy medal mistrzostw Polski. Podopieczne Pawła Tetelewskiego pokonały w derby Pomorza Start Elbląg 26:21 i wygrały „mały finał” 3:1. Niedzielne spotkanie nie było już tak nerwowe jak te niedzielne. Szczypiornistki z Gdyni od początku starały się kontrolować przebieg meczu. Spotkanie celnym trafieniem rozpoczęła będąca w fantastycznej formie Emilia Galińska. Ona także w 5. minucie powiększyła prowadzenie ustępujących wicemistrzyń Polski.

W 12. minucie Dankowska doprowadziła do remisu 3:3, ale szybko odpowiedziała Kozłowska. Gdynianki dobry wynik zawdzięczają także fantastycznej postawie Małgorzaty Gapskiej, która broniła jak w transie. Na przerwę Vistal schodził z prowadzeniem 13:9.

Drugą część meczu od trafienia rozpoczął Start. Po tej bramce  gdynianki szybko wróciły do optymalne dyspozycji i rzuciły cztery bramki z rzędu budując przewagę, której nie oddały już do końca meczu.

Dla Vistalu Gdynia to czwarty brązowy medal w historii klubu.