Tomasz Majewski bez trzeciego medalu olimpijskiego. Maria Andrejczyk tuż za podium

Monika Michalik trzecia w zapasach, Maria Andrejczyk czwarta w rzucie oszczepem, Tomasz Majewski szósty w pchnięciu kulą. Joanna Jóźwik w finale biegu na 800 metrów. Powody do satysfakcji ma jedynie Monika Michalik. Polka zdobyła brązowy medal w zapaśniczym turnieju w kat. do 63 kg. Polka w pojedynku o trzecie miejsce pokonała Rosjankę Innę Trazukową 6:3. Gdyby Maria Andrejczyk powtórzyła w finale wyniki z eliminacji 67 m 11 cm zostałaby mistrzynią olimpijską. Ale 20-letnia Polka osiągnęła rezultat 64 metry 78 centymetrów, co wystarczyło do czwartego miejsca. Do podium zabrakło 2 cm.

MAJEWSKI WRACA DO DOMU

Godnie z igrzyskami pożegnał się dwukrotny mistrz olimpijski. Tomasz Majewski zajął szóste miejsce z wynikiem 20 m 72 cm. Spalił się Konrad Bukowiecki. Niemal dosłownie, bo wszystkie trzy finałowe próby były – nomen omen – spalone.

Do finału biegu na 800 m zakwalifikowała się Joanna Jóźwik, która wygrała swój półfinał. Polka uzyskała swój najlepszy w tym sezonie wynik – 1 minuta 58.93 sek i z piątym czasem awansowała do finału. Angelica Cichocka była ostatnia w swym półfinale i w słabym czasie 2.01.29 zakończyła olimpijskie zmagania.

Najszybszym człowiekiem świata pozostaje Usain Bolt. Po wygraniu sprintu Jamajczyk wygrał także na 200 m w czasie 19.78 sek.

GDAŃSZCZANIE NA ÓSMYM MIEJSCU

Udanie udział w igrzyskach, bo na piątych miejscach w wyścigach medalowych kończyli żeglarze, gdańszczanie – Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński w klasie 49-er uplasowali się ostatecznie na ósmym miejscu, a Irmina Mrózek Gliszczyńska i Agnieszka Skrzypulec na 10 w 470.

9. miejsce w taekwondo zajął Karol Robak, który po pokonaniu Senegalczyka przegrał z Belgiem.

Oktawia Nowacka prowadzi w klasyfikacji generalnej po szermierce, pierwszej konkurencji pięcioboju nowoczesnego.