Brązowa, polska noc w Rio de Janeiro. Medalowy dorobek z Pekinu i Londynu wyrównany

Dziewczyna ze Starogardu i chłopak z Tczewa bohaterami polskiej nocy w Rio de Janeiro. Oktawia Nowacka stanęła na najniższym stopniu podium w pięcioboju, Michał Daszek rzucił bramkę na dogrywkę w półfinałowym meczu szczypiornistów Polski i Danii.

Oktawia Nowacka – dziewczyna , która do 14 roku życia trenowała biegi w rodzinnym Starogardzie Gdańskim, jeszcze na półmetku ostatniej konkurencji pięcioboju nowoczesnego – biegu ze strzelaniem – prowadziła z dużą przewagą nad rywalkami. Jednak podczas dwóch ostatnich wizyt na strzelnicy 25-latce zadrżała ręka i dwie rywalki zdołały ją wyprzedzić.

DASZEK NA DOGRYWKĘ, A PÓŹNIEJ…

Nasi piłkarze ręczni gonili wynik w meczu z Duńczykami od samego początku. Do dogrywki doprowadził urodzony w Tczewie wychowanek Sambora, który do reprezentacji trafił z MMTS Kwidzyn – Michał Daszek. Jednak przespany początek dogrywki uniemożliwił awans do finału. Przegraliśmy 28:29. Ale co mają mówić Niemcy, którzy w końcówce meczu z Francuzami przegrywali różnicą 6 bramek, doszli, ale tę decydującą stracili na 3 sekundy przed końcową syreną.

ZAWAŻYŁ OSTATNI RZUT

Z tej nocy zapamiętajmy też na pewno ostatni rzut Wojciecha Nowickiego w konkursie rzutu młotem. 77 metrów 73 centymetry dało brąz. A to, że do srebra zabrakło tylko sześciu centymetrów, to nic, bo przecież po dwóch spalonych rzutach w wąskim finale naszego zawodnika w ogóle mogłoby nie być.

Piotr Paziński został sklasyfikowany na 5. miejscu w olimpijskim turnieju taekwondo w wadze średniej. To najlepszy wynik w historii startów Polaków na igrzyskach w tej dyscyplinie. Brazylijczycy i Włosi spotkają się w finale turnieju siatkarzy. W półfinałach gospodarze gładko (3-0) pokonali Rosjan, a Włosi zwyciężyli po tie breaku Amerykanów.

Serbia i Stany Zjednoczone spotkają się w finale turnieju koszykówki. W półfinałach Serbowie ograli Australijczyków 87:61, a Amerykanie- Hiszpanów 82:76