Pierwsze zwycięstwo szczypiornistów Wybrzeża w Superlidze. Genialny początek meczu i dwa punkty jadą do Gdańska

Po wyraźnej porażce na inauguracje, szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk zrehabilitowali się w wyjazdowej potyczce z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Podopieczni duetu trenerskiego Damian Wleklak – Marcin Lijewski wygrali 28:25. O końcowym wyniku zadecydował zwłaszcza świetny początek meczu, gdyż w pewnym momencie gdańszczanie prowadzili już różnicą 11 bramek. Beniaminek Superligi bardzo szybko wyciągnął wnioski z porażki w pierwszym meczu przeciwko Vive Tauronowi Kielce. Drużyna z Gdańska bez skrupułów rozpoczęła środowe spotkanie. Gospodarze przez 7. minut pierwszej części gry nie potrafili rzucić bramki, a doskonale w ofensywie spisywali się Ramon Oliveira i Damian Kostrzewa. Kilka bramek dorzucił także skrzydłowy Wojciech Prymlewicz.

PERFEKCYJNY POCZĄTEK

Po niemal kwadransie gry Wybrzeże gromiło Piotrkowianina aż 10:1, a po kilku następnych minutach przewaga gdańszczan urosła aż do 11 bramek (13:2). Szczypiorniści z Piotrkowa Trybunalskiego długo i mozolnie odbudowywali się po fatalnym początku. Czasem na żądanie starał się ratować trener – Rafał Przybylski, ale nie przynosiło to żadnego efektu. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Wybrzeża 19:10.

PRZESTÓJ W GRZE

Przez większość drugiej połowy Wybrzeże kontrolowało przebieg meczu. Na 15 minut przed końcową syreną podopieczni Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego prowadzili 25:16. Niestety gdańszczanom zdarzył się przestój, co z łatwością wykorzystywali gospodarze. Piotrkowianin na minutę przed końcem zdołał zniwelować przewagę beniaminka do zaledwie dwóch bramek. Pogoń zakończyła się jednak niepowodzeniem. W ostatniej akcji wynik przypieczętował Łukasz Rogulski i Wybrzeże wygrało 28:25.

O KOLEJNE PUNKTY Z POGONIĄ

Gdańszczanie za zwycięstwo w Piotrkowie Trybunalskim zainkasowało 2 punkty, gdyż Piotrkowianin występuje w grupie pomarańczowej. Dodatkowy punkt przypisywany jest w przypadku zwycięstwa nad drużyną z tej samej grupy. Taką okazję Wybrzeże będzie miało już w najbliższą niedziele. Gdańszczanie w hali Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu zmierzą się z Pogonią Szczecin. Początek meczu o godz. 18:00