Partyka znowu z medalem! Złote polskie tenisistki stołowe

Polskie tenisistki stołowe mistrzyniami paraolimpijskimi. Natalia Partyka, Karolina Pęk i Katarzyna Marszał zdobyły w sobotę złoty medal turnieju drużynowego tenisa stołowego igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro. W finale Polki wygrały z Chinkami 2:1. To już piąty złoty medal paraigrzysk dla Natalii Partyki. Wcześniej w Rio gdańszczanka zdobyła złoto indywidualnie. Medal brązowy wywalczyła też indywidualnie Karolina Pęk.

DOBRY WEEKEND DLA POLAKÓW

W sobotę również kolarka Anna Harkowska i kulomiot Janusz Rokicki zdobyli srebrne medale na igrzyskach paraolimpijskich w Rio de Janeiro.

W piątek biało-czerwoni wywalczyli aż cztery medale. Mistrzynią paraolimpijską w biegu na 1500 metrów została Barbara Niewiedział. Srebro zdobyła Alicja Fiodorow w biegu na 200 metrów oraz drużyna florecistów w składzie Jacek Gaworski, Michał Nalewajek i Dariusz Pender. Na najniższym stopniu podium stanął kulomiot Lech Stoltman.

37 MEDALI

Reprezentacja Polski wywalczyła na paraigrzyskach w Rio 37 medali. Osiem złotych, osiemnaście srebrnych i jedenaście brązowych.

XV Letnie Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro potrwają do niedzieli.