Arka wygrała pierwszy sparing na Cyprze i pozyskała nowego napastnika

Piłkarze Arki Gdynia odnieśli pierwsze sparingowe zwycięstwo na Cyprze. Żółto-niebiescy pokonali 2:0 litewski Atlantas Kłajpeda.Do drużyny dołączył nowy napastnik Josip Barisić.
Wygraną nad Atalntasem zapewniły Arce gole skrzydłowego i stopera. Wynik spotkania otworzył Miroslav Bożok. Kapitan żółto-niebieskich w 39 minucie wykorzystał podanie w pole karne Dominika Hofbauera. Słowak przymierzył z dużym spokojem posyłając piłkę tuż przy słupku.

W 59 minucie wynik na 2:0 poprawił Dawid Sołdecki. Tym razem w roli asystującego wystąpił Mateusz Szwoch, który dośrodkował na głowę stopera, a ten mniej więcej strzałem z 5 metrów ustalił wynik spotkania.

Kolejną grę kontrolną Arka rozegra 30 stycznia z serbskim Cukaricki Belgrad. Być może w żółto-niebieskich barwach wystąpi już nowy napastnik. Dziś do drużyny dołączył Josip Barisić. 30-letni Chorwat ostatnie półtora roku spędził w Piaście Gliwice, z którym w poprzednim sezonie wicemistrzostwo Polski. Na polskich boiskach Barisić debiutował w Zawiszy Bydgoszcz.