Bez niespodzianki w hali AWFiS. Pewne zwycięstwo Wybrzeża

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk zgodnie z przewidywaniami pokonali MKS Zagłębie Lubin 33:28. Gdańszczanie awansowali na trzecie miejsce w tabeli grupy granatowej.

Gospodarze przed meczem zajmowali siódmą pozycję w tabeli i byli faworytem spotkania z dwunastym MKS Zagłębiem Lubin. Początek spotkania był jednak wyrównany, a Wybrzeże przewagę zbudowało dopiero pod koniec pierwszej połowy. Dobrze radził sobie Łukasz Rogulski, który kilkukrotnie zdobywał bramki po dobitkach rzutów swoich partnerów w ataku. Do przerwy podopieczni trenerów Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego prowadzili 18:13.

W drugiej części meczu gospodarze kontynuowali dobrą grę i po niespełna siedmiu minutach prowadzili już różnicą ośmiu bramek. Na rozegraniu dyrygował kadrowicz Paweł Niewrzawa, który raz po raz obsługiwał kolegów świetnymi podaniami. W ostatnich minutach gdańszczanie popełnili kilka błędów w ataku i pozwolili gościom zmniejszyć straty do czterech trafień.

Wybrzeże Gdańsk – MKS Zagłębie Lubin 33:28 (18:13)