Pogoń Baltica Szczecin pokonana! Vistal w półfinale Pucharu Polski

Szczypiornistki Vistalu Gdynia awansowały do półfinału Pucharu Polski. Gdynianki pokonały zespół Pogoni Baltica Szczecin 24:23 (12:11). Kolejnym rywalem zespołu trenera Tetelewskiego będzie Metraco Zagłębie Lubin.

W mecz lepiej weszły przyjezdne ze Szczecina, które rozpoczęły od dwubramkowego prowadzenia. Vistal szybko zniwelował stratę, ale po chwili dystans znów wynosił dwa trafienia. Gospodynie przewagę wypracowały sobie dopiero po dwudziestu czterech minutach, kiedy prowadziły 10:7. Ostatnie minuty pierwszej części spotkania należały jednak do Pogoni, która rzuciła cztery bramki, straciła dwie i do przerwy przegrywała tylko 11:12.

W drugiej połowie żaden zespół długo nie mógł „odskoczyć” rywalowi. Wynik utrzymywał się blisko remisu przez niemal kwadrans, po którym na prowadzenie jednym trafieniem wyszły szczypiornistki Pogoni. Przyjezdne straciły je jednak w ostatnim fragmencie meczu. Jeszcze pięć minut przed końcem szczecinianki prowadziły 22:21, aby ostatecznie polec 22:23.

Vistal awansował do 1/2 finału Pucharu Polski, w którym zmierzy się z Metraco Zagłębiem Lubin. Półfinał to jedyna faza rozgrywek, w której zespoły rywalizują systemem mecz i rewanż. Pierwsze spotkanie zaplanowane jest na 22 marca, drugie odbędzie się tydzień później. Finał zostanie rozegrany 21 maja.

Vistal Gdynia – Pogoń Baltica Szczecin 24:23 (12:11)