To już pewne. Arka zagra w europejskich pucharach z Duńczykami

Midtylland będzie rywalem piłkarzy Arki Gdynia w trzeciej rundzie kwalifikacji Ligi Europy. Duński zespół zapewnił sobie awans wygrywając w drugim meczu z węgierskim Ferencvarosem Budapeszt 3:1. To, że Arka zagra z Midtylland było niemal pewne przed dzisiejszym spotkaniem. Duńska drużyna wygrała pierwszy mecz w Budapeszcie 4:2 i przed rewanżem na własnym stadionie była w komfortowej sytuacji. Piłkarze Arki nie mieli wątpliwość, że Skandynawowie nie roztrwonią tak pokaźnej zaliczki.

– Można powiedzieć, że na 90 procent będzie to zespół duński. Mają dwubramkową zaliczkę i myślę, że już nie wypuszczą tego z rąk – mówił przed czwartkowym spotkaniem Krzysztof Sobieraj.

WALKA O GOLE

. Duńczycy w meczu przed własną publicznością nie mieli zamiaru bronić wyniku i od początku ruszyli po gola, który miał rozwiać wszelkie wątpliwości. Midtylland miało przewagę w posiadaniu piłki i stworzyło kilka groźnych sytuacji, ale wykorzystali tylko jedną. W 34 minucie gospodarzom prowadzenie 1:0 dał norweskim lewoskrzydłowy Gustav Wikheim. Po przerwie gra się wyrównała, goście byli zdecydowanie aktywniejsi w ataku niż podczas pierwszej połowy. W 64 minucie Ferencvaros odgryzł się doprowadzając do wyrównania po golu Portugalczyka Rui Pedro. Na więcej węgierskiemu zespołowi Midtylland już nie pozwoliło. Gospodarze na przestrzeni 10 minut zadali 2 ciosy. W 71 minucie trafił Rassmus Nissen Kristiansen, który asystował przy pierwszej bramce, a w 81 min. wynik spotkania ustalił Norweg Alexander Sorloth.

Duńska ekipa w drodze do fazy grupowej Ligi Europy wyeliminowała już dwóch rywali. W drugiej rundzie kwalifikacji FC Midtylland odprawił z kwitkiem Derry City rozbijając w dwumeczu zespół z Irlandii Północnej 10:2.

TRUDNY PRZECIWNIK

W obecnym sezonie duńskiej ekstraklasy FC Midtylland rozegrał na razie jeden mecz, w którym przegrał 0:4 z wicemistrzem kraju Brondby IF. W poprzednich rozgrywkach zespół z Herning zajął czwarte miejsce ze stratą punktu do podium. Największym sukcesem z klubu z Półwyspu Jutlandzkiego jest mistrzostwo Danii zdobyte w sezonie 2014/2015. W latach 2006-2008 Midtylland kończyło ligę na drugim miejscu.

Pierwszy mecz Arki z FC Midtylland w ramach trzeciej rundy kwalifikacji Ligi Europy 27 lipca na stadionie miejskim w Gdyni. Rewanż 3 sierpnia w duńskim Herning.