Machnikowski (Lechia) kontra Kułakowski (Jagiellonia). Radio Gdańsk kontra Radio Białystok. Kto ma mocniejsze argumenty? [POSŁUCHAJ]

Jagiellonia ma głód zwycięstw i reprezentanta Polski, który Lechii chce „coś” udowodnić. Biało-zieloni to większa jakość piłkarska i umiejętność wygrywania kluczowych spotkań. Kto okaże się lepszy w bezpośrednim starciu lidera z wiceliderem Lotto Ekstraklasy? Przekonują redaktorzy Radia Gdańsk i Radia Białystok. KUŁAKOWSKI – WYGRA JAGIELLONIA

Jagiellonii nie zadowala pozycja wicelidera. Można to zmienić, wygrywając w Gdańsku. W bramce Lechii stanie Alomerovic, ten sam, który w barwach Korony Kielce puścił w meczu z Jagiellonią aż 3 gole. Trzy to także „dyżurna” ostatnio liczba w potyczkach Lechii z Jagiellonią. Przed rokiem w Gdańsku Jaga prowadziła 3:1, by zremisować 3:3

Tyle tylko, że wówczas do wyrównania doprowadził Marco Paixao, którego w Lechii już nie ma.
W Lechii nie gra także Przemek Frankowski, największy wygrany meczów reprezentacyjnych z Czechami i Portugalią. W Gdańsku na pewno będzie czuł się znakomicie, a na dodatek ma „coś” do udowodnienia.

MACHNIKOWSKI – WYGRA LECHIA

Lechia ma solidniejszych piłkarzy. Posiadła też bardzo cenną umiejętność rozstrzygania na swoją korzyść spotkań, w których przeciwnik nie odpuszcza. Bezcenne jest z tej perspektywy zwycięstwo nad Cracovią w ostatnim meczu przed przerwą na reprezentację. Morale zostało scementowane, a przez dwa tygodnie można było odbudować formę fizyczną.

Jagiellonia na wyjeździe w tym sezonie jeszcze nie przegrała, ale na Stadionie Energa Gdańsk jeszcze nie była, a stąd nikt nie zdołał w tym sezonie wywieźć kompletu punktów. Z siedmiu prób pięć skończyło się niepowodzeniem, a tylko dwa połowicznym sukcesem mającym wartość jednego punktu.

Trener Stokowiec i piłkarze deklarują, że na tabelę nie patrzą, ale na pewno marzy im się 6 punktów przewagi nad aktualnym wiceliderem.

Mikołajki i Święta przed nami. czas pomyśleć o prezentach dla kibiców.