Powiedzieć „po walce”, to już za mało. Arka przegrała z Legią, kibice wściekli na Smółkę [ZDJĘCIA]

Jeśli szukać pozytywów, to można napisać, że po walce. Ale za to punktów jeszcze nikt nikomu w futbolu nie przyznał. Arka walczyła, strzeliła Mistrzowi Polski nawet gola, ale to było za mało, by zdobyć choć punkt w starciu z Legią. Żółto-niebiescy przegrali 1:2 i nadal wiosną nie zdobyli ani jednego punktu.
Dla kibiców „walka” to jednak marne pocieszenie, czemu dali wyraz po spotkaniu, w niewybrednych słowach przywołując do siebie na rozmowę trenera Zbigniewa Smółkę. Piąta porażka stawia Arkę w bardzo trudnej sytuacji. O pierwszej połowie można napisać, że się… odbyła. I nikt nie zdobył bramek. Więcej z gry miała Legia, ale nie potrafiła tego przełożyć na gole, natomiast Arka przebudziła się dopiero pod koniec pierwszej części.

To, co zostanie z tej odsłony zapamiętane, to dobra gra w defensywie Luki Maricia oraz bardzo zła Michała Janoty. Lider Arki i jej najlepszy strzelec gubił piłki w prostych sytuacjach i podejmował złe decyzje. Zamiast podawać na skrzydło, schodził do środka, zamiast oddać piłkę – dryblował. I tak kilkukrotnie.

9 MINUT I TRZY GOLE

Prawdziwe widowisko zrobiło się dopiero wówczas, gdy Legia zdobyła dwie bramki. Najpierw Carlitos strzałem w okienko z 16 metrów w 59 minucie, potem Kulenović po tym, jak do spółki z Cafu rozmontowali obronę Arki. Gdynianie wzięli się do odrabiania strat, Janota do udowadniania, że jeszcze potrafi zespołowi pomagać. W 68 minucie pomocnik dośrodkował idealnie na głowę Jankowskiego, a ten zdobył swoją 8. bramkę w sezonie.

OBIEKTYWNIE – NIE ISTNIEJE

To wszystko, na co było stać w sobotę gdynian. Obiektywnie przeciwstawiali się oni dzielnie faworyzowanemu rywalowi, ale dla kibica, który otrzymuje 5. porażkę z rzędu, a kilka tygodni wcześniej zapewnienia o walce o pierwszą ósemkę, „obiektywnie” nie istnieje. Dlatego po meczu Adam Marciniak wszedł na trybuny pertraktować z najbardziej zagorzałymi fanami nad tym, by fani dali piłkarzom jeszcze jedną szansę i wsparcie w kolejnych meczach. Ci jednak żądali dymisji trenera Zbigniewa Smółki.

MG1 7998
Należy nadmienić, że od pierwszej minuty, po wielu tygodniach przerwy, zagrał napastnik Arki Aleksandar Kolev. Jego absencja, zdaniem Smółki, miała być główną przyczyną porażek zespołu. W sobotę żółto-niebiescy przegrali, mając już Bułgara w składzie.

W tabeli Arka jest 12, ale ma już tylko punkt przewagi nad Górnikiem i Miedzią. W piłkarskiej Gdyni robi się naprawdę nieprzyjemnie.

Arka Gdynia – Legia Warszawa 1:2 ( 68′ Jankowski – 59′ Carlitos, 64′ Kulenovic)