Wybrzeże przegrało energetyczne derby. Arka odrodziła się w najmniej spodziewanym momencie

Ze zmiennym szczęściem rozpoczęli rywalizację w grupie spadkowej trójmiejscy szczypiorniści. Energa Wybrzeże przegrało z Energą MKS Kalisz 22:27, a Arka sprawiła nie lada sensację. Drużyna Dawida Nilssona pokonała na wyjeździe faworyta Zagłębie Lubin 26:22. ENERGA MKS KALISZ – ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 27:22

Szczypiorniści Wybrzeża od mocnego uderzenia chcieli rozpocząć zmagania w grupie spadkowej. W starciu z drużyną, z Kalisza trudno było jednak wskazać faworyta. Za gospodarzami przemawiał jedynie atut własnego boiska, bo w sezonie zasadniczym mecze należały do bardzo wyrównanych, lecz ze wskazaniem na gdańszczan. Wybrzeże bronił fakt, że do grupy spadkowej przystąpiło z najwyższej pozycji, ale bez dorobku punktowego z rundy zasadniczej.

Spotkanie w Kaliszu nie było jednak udane. Dzień wcześniej z układanki Thomasa Orneborga wypadł Kamil Adamczyk, a podczas spotkania kontuzji nabawił się Ramon Oliveira. Tym samym gdańszczanie na przestrzeni 24 godzin stracili dwóch prawo rozgrywających. Po pierwszej połowie meczu Wybrzeże przegrywało 12:15, ale w drugiej części przyjezdni potrafili wrzucić wyższy bieg. Na kwadrans przed końcem gdańszczanie zniwelowali straty do jednej bramki (19:20), ale to nie wystarczyło na gospodarzy. Ostatecznie MKS Kalisz zwyciężył 27:22 i w Gdańsku zaczyna robić się nerwowo.

ZAGŁĘBIE LUBIN – ARKA GDYNIA 22:26

Szczypiorniści Arki, niemal przez wszystkich skazani na pożarcie i spadek z ligi, pokazali charakter. Chyba tylko sami zawodnicy i trener Dawid Nilsson wierzyli, że z tej mąki będzie jeszcze chleb. Udało się w najmniej oczekiwanym momencie. Gdyby ktoś powiedział, że Arka wywiezie zwycięstwo z Lubina nie uwierzyłby nikt. A jednak. Arka dominowała od początku. Po pierwszej połowie żółto-niebiescy prowadzili 16:9. Po przerwie co prawda roztrwonili przewagę. Zagłębie zdołało doprowadzić do remisu, ale końcówka należała do gdynian, którzy ostatecznie zwyciężyli 26:22.