Sambor Tczew lepszy o trzy bramki od KS Kościerzyna. Zwycięstwo Decki Pelplin nad Czarnymi Słupsk [RAPORT KOCIEWSKI]

Na Kociewiu o bardzo dobrym sportowym początku nowego roku mogą mówić szczypiornistki pierwszoligowego Sambora Tczew. Wyjazdowy mecz ósmej kolejki pierwszej rundy z drużyną KS Kościerzyna przyniósł Samborzankom kolejne zwycięstwo.

W hali w Wielkim Klinczu tczewianki pokonały swoje rywalki 29:26. Przewagę wypracowały już przed przerwą.

– Wczorajszy mecz na pewno mógł się bardzo podobać kibicom, był emocjonujący – mówi trener Samborzanek, Adrian Kondraciuk. – Do połowy wygrywaliśmy sześcioma bramkami. W drugiej połowie robiliśmy dużo prostych błędów, co nam się nie zdarzało w pierwszej części spotkania. Drużyna z Kościerzyny dogoniła nas na dwie bramki, ale dziewczyny pokazały doświadczenie, charakter i wolę walki.

„TRENUJEMY I GRAMY, ŻEBY WYGRYWAĆ”

Kolejny mecz, już w rundzie rewanżowej, zawodniczki SPR Sambor Tczew zagrają na początku lutego. Będzie to wyjazdowe spotkanie z Urbisem Gniezno.

– W pierwszym meczu odnieśliśmy zwycięstwo i teraz też liczymy na zwycięstwo. W każdym meczu będziemy walczyć, bo chcemy po raz kolejny wygrać ligę i robić znowu krok do ekstraklasy. Może akurat w tym roku się uda? Do trzech razy sztuka – dodaje Adrian Kondraciuk.

Zespół SPR Sambor Tczew został mistrzem grupy A w sezonie 2019/2020 i otrzymał szansę gry w barażach o awans do Superligi. Po raz kolejny nie udało się jednak zebrać wymaganego budżetu w wysokości miliona złotych. Zarząd Sambora podjął wtedy decyzję o rezygnacji ze starań o licencję na grę w Superlidze kobiet ze względów finansowych.

KOSZYKARSKIE EMOCJE

W ten weekend emocji nie zabrakło też w Energa Basket Lidze. Niestety nie powiodło się zawodnikom Polpharmy Starogard. W 21. kolejce Kociewskie Diabły uległy rywalom z WKS Śląsk Wrocław. Wczorajsze spotkanie zakończyło się wynikiem 103:87 dla gości z Dolnego Śląska. To druga porażka Polpharmy w tym roku, a czwarta z rzędu – 3 stycznia
zawodnicy ze Starogardu Gdańskiego przegrali z sopockim Treflem 92:117.

Kolejny mecz 18 stycznia – w 22. kolejce starogardzianie podejmą drużynę GTK Gliwice, z którą w pierwszym meczu przegrali 77:91. Po 21 meczach Polpharma zamyka tabelę mając na koncie 25 punktów.

Z kolei Suzuki I Lidze Mężczyzn Decka Pelplin zanotowała zwycięstwo. Po porażce 92:95 z WKK Wrocław w pierwszym meczu rundy rewanżowej, w sobotę pelplinianie podjęli lidera tabeli – Grupę Sierleccy Czarnych Słupsk, czyli najbliższego, jeżeli chodzi o odległość między miastami, ligowego rywala. W pierwszym meczu Decka przegrała 78:89. Wczoraj po pierwszej połowie 52:42 prowadzili goście. O zwycięstwie zadecydował jeden punkt. Ostatecznie koszykarze z Pelplina wygrali 83:82, a słupszczanie spadli na drugie miejsce w tabeli.

W kolejnym meczu Decka zmierzy się ze Zniczem Pruszków. Spotkanie zaplanowano na 16 stycznia.