Dwugodzinny sparing zakończony porażką. Lechia przegrywa z drużyną Czornomoreć Odessa na zgrupowaniu w Turcji

Drugi mecz sparingowy Lechii podczas zgrupowania w Turcji wyglądał gorzej niż poprzedni, wygrany z FC Botosani. Tym razem biało-zieloni ulegli zajmującej 13. pozycję w ukraińskiej ekstraklasie Czornomoreci Odessa 0:2. Sparing został podzielony na cztery kwarty trwające po 30 minut.
Tomasz Kaczmarek miał podczas sparingu okazję przetestować formę łącznie 22 zawodników. Niektórzy sprawdzani byli na nietypowych dla siebie pozycjach. Mowa tu między innymi o Egzonie Kryeziu oraz Tomaszu Nugebauerze, którzy zagrali w rolach stoperów. Oprócz tego na lewej obronie zagrał nominalny środkowy pomocnik – Jan Biegański. W innej roli mieliśmy okazję zobaczyć także Josepha Ceesaya, który na co dzień jest prawym skrzydłowym, a tym razem musiał się sprawdzić na środku pola.

LEPSZA SKUTECZNOŚĆ RYWALI

Czornomoreć w ligowych rozgrywkach ma wyraźne problemy defensywne. W 18 meczach ligowych stracili łącznie aż 40 goli, sami zdobywając jedynie 20. Nie przeszkodziło to jednak w zachowaniu czystego konta przeciwko Lechii oraz wywalczeniu dwóch bramek. Pierwszą z nich zespół z Odessy zdobył w 71. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Denysa Kuzyka gola po uderzeniu głową zdobył Dmytro Jusow. Kolejne trafienie drużyna z Ukrainy dołożyła w 95. minucie. Po przechwycie i sprawnie przeprowadzonej akcji piłkę do bramki Michała Buchalika skierował Beka Vachiberadze.

Blisko zdobycia goli na konto Lechii byli Ilkay Durmus oraz Flavio Paixao. Po akcji pierwszego w nich piłka wylądowała jednak w rękach bramkarza, a Portugalczyk nie wykorzystał dobrze dogranej piłki od Josepha Ceesaya. Na niekorzyść drużyny z Gdańska podczas trzeciej kwarty na skutek kontuzji boisko opuścił Bassekou Diabate.

Następny sparing Lechia zagra w sobotę, 22 stycznia. Ich przeciwnikiem będzie rosyjski Ahmat Grozny. Początek meczu o godzinie 15:00.

Lechia Gdańsk – Czornomoreć Odessa 0:2 (0:0, 0:0, 0:1, 0:1)

Bramki: 71′ Dmytro Jusow, 95′ Beka Vachiberadze
Lechia w 1 i 2 kwarcie: Kuciak – Stec, Kryeziu, Tobers, Pietrzak (45′ Biegański) – Gajos, Kałuziński – Sezonienko, Ceesay, Durmus – Paixao
Lechia w 3 i 4 kwarcie: Buchalik – Makowski, Brylowski, Nugebauer, Biegański – Kryeziu, Kubicki – Koperski, Terrazzino, Diabate (87′ Zagraba) – Zwoliński