Lekkoatleci uczcili pamięć słynnego oszczepnika. Rekordy biegaczek w Memoriale Janusza Sidły

(Fot. PAP/Adam Warżawa)

Rekordem życiowym podczas 26. Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły potwierdziła olimpijskie aspiracje Aleksandra Formella. 42,10 w biegu na 400 metrów stanowi rezultat lepszy o 0,1 od najszybszego dotychczas biegu zawodniczki SKLA.

Kilkunastu setnych zabrakło do „życiówki” najszybszemu na 110 metrów ppł Jakubowi Szymańskiemu. Kolejna zawodniczka SKLA – Paulina Borys – skoczyła wzwyż 180 centymetrów i zajęła drugie miejsce. Start w rzucie oszczepem treningowo potraktowała kolejna reprezentantka SKLA na Mistrzostwach Europy w Rzymie – Paulina Ligarska.

Miłe wspomnienia z Sopotu wywiozła Martyna Galant, która czasem 2.01,45 wygrała bieg na 800 metrów. Druga Adrianna Topolnicka była wolniejsza o 0,3 sekundy. Obie biegaczki uczestniczyły w zakończonych niedawno Mistrzostwach Europy w Rzymie.

OSZCZEPNICY NA 80+

Memoriałowy konkurs rzutu oszczepem mężczyzn wygrał Cyprian Mrzygłód (80,75) przed Dawidem Wegnerem (80,04). Wśród kobiet najlepsza była Marcelina Witek-Konofał (57,49). Wegner i Witek reprezentowali nasz kraj na Mistrzostwach Europy w Rzymie – oboje bez powodzenia.

Przy okazji otwarcia Grand Prix Sopotu uroczyście pożegnano Angelikę Cichocką. Medalistka mistrzostw świata i Europy w biegach na 800 i 1500 metrów, zwyciężczyni zawodów Golden Leaque, olimpijka z Rio de Janeiro oficjalnie zakończyła karierę. Teraz zamierza poświęcić się pracy samorządowca, nie zrywając jednak kontaktów ze sportem.