Zniżki obowiązują w osiemnastu miejscach w mieście. To między innymi oferty kawiarni i restauracji, które na przykład oferują kawę lub herbatę za złotówkę.
Jak mówi Małgorzata Migilnicka, współorganizatorka akcji Miejsca Przyjazne Seniorom, oferta się poszerza o wstęp do kręgielni czy na basen. Będą na przykład zajęcia na trampolinach. Zainteresowanie jest ogromne i czasami jest problem, aby wszystkim zapewnić rozrywkę.
ZADOWOLENI SENIORZY
Seniorzy chwalą pomysł, ale uważają, że takich punktów i instytucji powinno być w Słupsku więcej. – Nasi znajomi zwracają uwagę na potrzebę nie tylko spotkań przy kawie, ale również odczytów i spotkań z ciekawymi i znanymi ludźmi. Seniorzy są tym bardzo zainteresowani. My nie nadążamy z realizacją wszystkich pomysłów – mówi Jadwiga Bekier z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Słupsku.
Lokalni restauratorzy podkreślają, że skierowanie oferty do seniorów przyniosło nieoczekiwane rezultaty. – Zrobiliśmy dni dla dzieci, teraz również dla osób starszych i widzimy, że ludzie wyszli z domów. Spotykają się na ciastko czy kawę. Będziemy myśleć nad poszerzeniem tej oferty.
ROBERT BIEDROŃ ROZDAŁ CERTYFIKATY
Wręczając dziś certyfikaty dla instytucji przyjaznych seniorom prezydent Słupska podkreślił, że Słupsk jest jednym z niewielu miast, w których działa Rada Seniorów. – Myślę, że dzięki współpracy z samorządem uda się wypracować lepsze zasady współpracy i aktywizacji seniorów. Społeczeństwo nam się starzeje i musimy zadbać o seniorów – dodaje Robert Biedroń.
W Słupsku mieszka 15 tysięcy osób w wieku powyżej 65 roku życia.
Przemysław Woś/mat