Trzy firmy są chętne do stworzenia dokumentacji projektowej dla modernizacji ul. Długiej i Długiego Targu w Gdańsku. To firmy z Gdańska, Szczecina i Warszawy.
Postępowanie ogłoszone przez miasto jest dość skomplikowane, bo ma formę dialogu konkurencyjnego. Po formalnym sprawdzeniu wniosków, oferenci będą mieli dwa miesiące na to, by przygotować projekt przebudowy i zaprezentować go przed Radą Programową powołaną przez prezydenta Gdańska.
W maju mieszkańcy projektowali swój wymarzony Trakt Królewski:
NAJCIEKAWSZE POMYSŁY W JEDNYM
Jak wyjaśnia Michał Piotrowski z gdańskiego magistratu. architekci i specjaliści z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska wybiorą najciekawsze elementy z wszystkich ofert. – Na podstawie tych trzech koncepcji opracowany będzie tzw. SIWZ (Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia), czyli dokument przetargowy. Będzie on wypadkową trzech koncepcji i będzie zawierał w sobie najciekawsze wybrane elementy. W następnym etapie ogłoszony zostanie przetarg. Wszystkie trzy firmy będą mogły w przetargu wystartować i przygotować własną wycenę dokumentacji – dodaje.
Ten etap potrwa do końca przyszłego roku.
DUŻE ZMIANY
W ramach inwestycji na Trakcie Królewskim wymieniona zostanie infrastruktura podziemna, postawione zostaną ławki, będzie więcej zieleni, pojawi się też nowa nawierzchnia. Prace na Trakcie Królewskim mają rozpocząć się w połowie 2018 roku. Według wstępnych szacunków koszt inwestycji to 50 milionów złotych.
Ewelina Potocka/mili