Projekty Drogi Zielonej od początku wzbudzają mieszane uczucia mieszkańców Gdańska. Inwestycja wprowadziłaby nowe rozwiązania dla ulic Kielnieńskiej i Spacerowej z tunelem pod Pachołkiem. W jej ramy miałby wejść również tzw. Zielony Bulwar. W Radach Dzielnic aktualnie organizowane są spotkania mające przybliżyć mieszkańcom rozwiązania związane z Drogą Zieloną.
„Dziennik Bałtycki” informuje jednak, że na spotkaniach organizowanych przez Biuro Rozwoju Gdańska i Rady Dzielnic frekwencja jest „mizerna”.
PONOWNE KONSULTACJE
Projekty Drogi Zielonej od samego początku budzą kontrowersje. Możliwość wyrobienia zdania na ten temat miały, przynajmniej według założeń, dać spotkania organizowane przez Biuro Rozwoju Gdańska. Odbywają się one w siedzibach sześciu rad dzielnic. „Dziennik Bałtycki” zaznacza jednak, że nie przychodzi na nie wielu mieszkańców i przytacza zdania krytyków tego pomysłu. Zaznaczają oni, że podobne konsultacje już się odbywały – na przełomie marca i kwietnia.
„SKORZYSTAJĄ WSZYSCY”
Inwestycja od samego początku wzbudza wśród mieszkańców mieszane uczucia. Według pracowników BRG nowe połączenie komunikacyjne będzie służyć nie tylko mieszkańcom Osowej czy Oliwy, a skorzystają na nim wszyscy.
– Każda inwestycja transportowa budzi kontrowersje. Pojawiają się obawy mieszkańców w sąsiedztwie planowanej drogi o jej kształt i rolę. Jest to uzasadnione, dlatego w trakcie tych indywidualnych spotkań spróbujemy rozwiać wątpliwości. Pamiętajmy, że jesteśmy jeszcze na początku procesu inwestycyjnego – mówi dyrektor Biura Rozwoju Gdańska Edyta Damszel-Turek.
NOWE ROZWIĄZANIA
Droga Zielona, czyli planowana trasa komunikacyjna, rozpoczyna się od tunelu pod Martwą Wisłą, następnie biegnie na skraju osiedli mieszkaniowych Zaspy, Przymorza, Żabianki oraz terenów zielonych Pasa Nadmorskiego. Kolejnym jej etapem jest tunel pod Pachołkiem i Nowa Spacerowa oraz węzeł Wysoka (omijając Oliwę i Osowę). Jej ostatni odcinek sięga do planowanej obwodnicy Metropolitalnej poprzez ulicę Nową Kielnieńską.
Spotkania na temat Drogi Zielonej odbywają się w siedzibach rad dzielnic od godziny 16 do 19. Pełna rozpiska poniżej.
Fot. materiały prasowe
mili