Dlaczego w niektórych rodzinach powszechne są udary i zawały? Czy wysoki cholesterol może dotyczyć dzieci i młodych ludzi? Jak bronić się przed dziedziczną hipercholesterolemią i gdzie na Pomorzu można znaleźć specjalistyczną pomoc? O tym mowa będzie podczas spotkania organizowanego w poniedziałek 2 grudnia w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku.
Słuchacze Radia Gdańsk oraz pacjenci szpitala będą mogli porozmawiać z lekarzami na temat swoich problemów ze zdrowiem.
Ekspertami będą prof. dr hab. Małgorzata Myśliwiec, kierownik Kliniki Pediatrii, Diabetologii i Endokrynologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz dr n. med. Krzysztof Chlebus z I Katedry i Kliniki Kardiologii GUMed, który jest koordynatorem i inicjatorem powstania w Gdańsku Krajowego Centrum Hipercholesterolemii Rodzinnej. Placówka działa na terenie UCK.
SPOTKANIE W NAJBLIŻSZY PONIEDZIAŁEK
Spotykamy się 2 grudnia o godz. 14:00 w UCK przy ul. Smoluchowskiego 17 w Gdańsku, w budynku Centrum Medycyny Inwazyjnej (CMI) na I piętrze, niedaleko restauracji Witaminka. Spotkanie potrwa godzinę, a poprowadzi je Joanna Matuszewska, dziennikarka medyczna Radia Gdańsk.
WSPÓLNA INICJATYWA
Spotkania z cyklu „Bądź zdrów bez kolejki” to wspólna inicjatywa Radia Gdańsk, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. W ich trakcie słuchacze audycji radiowej „Bądź zdrów”, nadawanej w czwartki po 11:00 w Radiu Gdańsk oraz pacjenci szpitala UCK, mogą spotkać się na żywo z naukowcami i najlepszymi na Pomorzu lekarzami, by porozmawiać osobiście o swoich problemach zdrowotnych. Spotkania są nagrywane i emitowane na antenie radiowej oraz w Internecie.
mkul