U zbiegu ul. Derdowskiego i Wybickiego w Rumi będzie nowa strefa relaksu. Inwestycja powstanie dzięki projektowi „Usiądź i odpocznij w Rumi”, który zwyciężył w Budżecie Obywatelskim. Prace rozpoczną się w sierpniu.
– Na początku zostaną wykonane prace techniczne – wymiana chodnika i budowa zjazdu dla wózków. Następnie wymienimy płot, wybudujemy nawierzchnię z płyt i zamontujemy oświetlenie oraz nasadzimy rośliny – wymienia wiceburmistrz Rumi Ariel Sinicki. Potem pojawi się mała architektura: ławeczki oraz śmietniki.
Prace rozpoczną się w sierpniu i zakończą pod koniec września.
13. Areopag Etyczny od niedzieli w Pucku. Cykl warsztatów i wykładów organizowany przez puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio jest skierowany do studentów kierunków medycznych. Jego celem jest zwrócenie uwagi na ogromne znaczenie komunikacji w relacji lekarz-pacjent.
Zapoczątkowany przez twórcę puckiego hospicjum, nieżyjącego już ks. Jana Kaczkowskiego oraz jego przyjaciela Piotra Szeląga, „Areopag Etyczny” to okazja do spotkań z psychologami, etykami, specjalistami z zakresu medycyny paliatywnej oraz… aktorami.
Wspólnie z tymi ostatnimi, przyszli lekarze odgrywają sceny inspirowane historiami pacjentów puckiego hospicjum. Dzięki temu, mają okazję poczuć emocje, wypowiedzieć trudne słowa i dokonać konfrontacji oczekiwań i własnych możliwości z trudnymi tematami.
13. Areopag Etyczny w Pucku potrwa do niedzieli.
Dodatkowe 6,5 mln złotych przeznaczyli na inwestycje, wejherowscy radni. To środki na budowę ulicy Gryfa Pomorskiego i Necla, budowę basenów kąpielowych pod nazwą „Wodne Ogrody” oraz na budowę boiska do piłki nożnej na Osiedlu Sucharskiego.
– Mimo trudności, staramy się, aby miasto się rozwijało, aby powstały nowe inwestycje, a mieszkańcy mogli korzystać z kolejnych atrakcyjnych miejsc – mówił na sesji Rady Miasta, prezydent Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.
Sesja Rady Miasta Wejherowo (Fot. www.wejherowo.pl)
Zwiększone środki na inwestycje w Wejherowie pochodzą przede wszystkim z rządowego wsparcia oraz kredytu.
Fala, rozeta, gwiazda morska oraz mikołajek. Elementy szkoły puckiej haftu kaszubskiego tworzą nowy mural w Pucku. Odsłonięto go oficjalnie w niedzielę- podczas Dnia Kaszubskiego.
Mural to dzieło młodzieży z Pucka – uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Pucku. Jak mówią jego twórcy, zależało im na tym, aby więcej akcentów kaszubskich pojawiło się w przestrzeni publicznej i trafiło do mieszkańców oraz turystów.
(Fot. www.miastopuck.pl)
Kaszubski mural w Pucku powstał dzięki dotacji z programu Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu, realizowanego przez Klub Jagielloński.
Gdynia szuka firm, które zaprojektują i wykonają cztery parki kieszonkowe na Wzgórzu Św. Maksymiliana, w Grabówku, Wielkim Kacku oraz Pustkach Cisowskich-Demptowie. Parki powstaną w ramach Budżetu Obywatelskiego.
W ramach projektu powstaną parki o różnych wielkościach. Każdy z nich będzie miał swoją unikatową nazwę nawiązującą do charakteru miejsca. Ale we wszystkich będzie jeden element wspólny – o tematyce morskiej
Docelowo, w Gdyni ma powstać dziewięć parków kieszonkowych w różnych dzielnicach. Pierwsze cztery powstaną do końca przyszłego roku.
Piotr Lessnau/mm