Wychodząc naprzeciw potrzebom maturzystów, przygotowaliśmy specjalny cykl audycji „Lektury Na Ucho”. W każdym z odcinków skupiamy się na wybranej pozycji, prezentując ją w nieoczywisty i ciekawy sposób, łącząc opowieść dydaktyczną z elementami odegranymi przez profesjonalnych aktorów. Wszystko okraszone jest muzyką i oprawą dźwiękową.
To ściągawka dla maturzystów w niesprzyjającym edukacji czasie epidemii. „Lektury Na Ucho” mają na celu rozwój krytycznego myślenia i odkrywania aktualności dzieł. Całość podana jest w nietypowej i przystępnej formie.
W zeszłym roku przygotowaliśmy następujące lektury: „Lalka”, „Pan Tadeusz”, „Wesele”, „Zbrodnia i kara”, „Kartoteka”, „Dziady cz. III”, „Chłopi”, „Bogurodzica”, „Bruno Schulz – Opowiadania”, „Mistrz i Małgorzata”. Wszystkich można posłuchać >>> TUTAJ.
Posłuchaj „Mitu Tebańskiego” Sofoklesa:
Posłuchaj „Makbeta” Williama Szekspira:
Posłuchaj „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego:
Posłuchaj „Kordiana” Juliusza Słowackiego:
Posłuchaj „Jądra Ciemności” Josepha Conrada:
Posłuchaj „Dżumy” Alberta Camusa:
Posłuchaj „Nie-boskiej komedii” Zygmunta Krasińskiego:
Posłuchaj „Rok 1984” George’a Orwella:
Posłuchaj opowiadań Tadeusza Borowskiego:
Posłuchaj „Procesu” Franza Kafki:
OGÓLNOPOLSKI PROJEKT
Dzieła literackie prezentują aktorzy z całej Polski, m.in. Piotr Srebrowski, Wojciech Stachura, Marta Markowicz, Ilona Chojnowska, Wojciech Dowgiałło, Małgorzata Gorzelańczyk, Adam Turczyk, Dawid Dziarkowski, Jakub Kordas, Robert Czebotar i Michał Bukowski.
Cykl słuchowisk został stworzony na zlecenie Polskiego Radia Rzeszów, ale emitowany będzie także w Radiu Katowice, Radiu Kielce i Radiu Gdańsk. Nad stroną merytoryczną całości czuwały: Ewa Niwińska-Lipińska, Joanna Lisiewicz, Maja Dziedzic, Iwona Łapińska, Dagmara Zawistowska-Toczek oraz Teresa Salamądry. Reżyserem „Lektur na ucho” jest Maciej Wiktor, a za dźwięk odpowiada Katarzyna Figat.
rg