Ponad 3 miliony złotych będzie kosztował remont podwórka pomiędzy ulicami Szkolną, Partyzantów i Armii Krajowej. Prace mają rozpocząć się jeszcze we wrześniu i jest duża szansa, że z nowej przestrzeni mieszkańcy skorzystają przed końcem roku.
Urząd Miasta w Słupsku podpisał umowę na remont podwórka pomiędzy ulicami Partyzantów, Armii Krajowej i Szkolnej. Jest to największe podwórko we wschodniej części dawnego podgrodzia. Prace mają być kompleksowe.
– Zostaną wykonane nowe nawierzchnie, powiększymy plac zabaw, powstanie oświetlenie parkowe z monitoringiem wizyjnym, miejsca parkingowe i zabudowane wiaty na odpady – wymienia Paweł Krzemień z wydziału rewitalizacji Urzędu Miasta w Słupsku.
– To, co najważniejsze, to te elementy, które ubogacą i uatrakcyjnią podwórko dla dzieci, młodzieży, dla osób starszych. Będą wydzielone różne strefy. I taka strefa spokojniejsza, i do aktywności. Wykorzystamy też to, co już na tym podwórku się znajduje – dodaje.
ZIELEŃ POZOSTANIE
Pomiędzy kamienicami powstanie też siłownia zewnętrzna oraz miejsca rekreacji z ławkami i stolikami do gry w szachy. Ważną częścią projektu są też ażurowa wiata, pergola oraz system odprowadzania deszczówki.
– W bardzo dużym stopniu zostanie zachowana istniejąca zieleń. W tym, między innymi, takie na wpół prywatne ogródki. Udało się je w ramach projektu pozostawić tak, aby mieszkańcy, którzy działają na tej przestrzeni i od lat o nią dbają, nie czuli się w żaden sposób wyautowani – mówi Paweł Krzemień.
PRACE MOGĄ ZAKOŃCZYĆ SIĘ SZYBCIEJ
Umowa na remont została podpisana z firmą Krężel i opiewa na ponad 3 115 000 złotych. W dokumencie data zakończenia prac to czerwiec 2022, ale Miasto ma nadzieję, że większość prac zostanie wykonana jeszcze przed końcem roku.
Zagospodarowanie podwórka w rejonie ulicy Partyzantów realizowane jest w ramach projektu „Łamiemy bariery, łączymy pokolenia – rewitalizacja Obszaru Podgrodzia, Starego Miasta i Śródmieścia Miasta Słupska” finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.
Kinga Siwiec/pb