PGE Baltica obejmie patronatem uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce. Jest to kolejny krok spółki na drodze do tworzenia kadry specjalistów mających wesprzeć w przyszłości działanie Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica.
– Jesteśmy na etapie budowania programu kształcenia, dzięki któremu młodzież zobaczy szanse zawodowe, jakie stawia przed nią energetyka wiatrowa – mówi Dariusz Lociński, prezes PGE Baltica.
ETAP EDUKACYJNY/KADROWY
Dla założonej w 2019 roku spółki PGE Baltica Program Offshore składa się tak naprawdę z dwóch etapów: konstrukcyjnego oraz edukacyjnego/kadrowego. W ten drugi wpisuje się między innymi współpraca ze szkołami wyższymi oraz szkołami średnimi. Tym samym spółka chce mieć wpływ na kształcenie młodych specjalistów, którzy w przyszłości mogliby zasilić jej szeregi w sektorze energii wiatrowej.
– Staramy się zbudować tę wiedzę i kadrę w obu tych obszarach. Uważam, że patronat naszej spółki będzie wspaniałą promocją i zachętą dla młodych ludzi, a dla nas będzie to pewność, że są oni kształceni kierunkowo. W tej chwili jesteśmy na etapie budowania programu kształcenia, dzięki któremu młodzież zobaczy szanse zawodowe, jakie stawia przed nią energetyka wiatrowa – mówi Dariusz Lociński, prezes PGE Baltica.
PODPISANIE LISTU INTENCYJNEGO
Słowa te padły podczas podpisywania listu intencyjnego z kolejną placówką oświatową – Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce. W perspektywie patronatem PGE Baltica mają zostać objęci uczniowie zrekrutowanej klasy technikum mechanik/mechatronik, uczniowie istniejących już klas technikum 5-letniego lub wyselekcjonowana grupa projektowa.
Dokumenty zostały podpisane 10 czerwca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Słupsku przez wspomnianego już prezesa PGE Baltica Dariusza Locińskiego, starostę słupskiego Pawła Lisowskiego oraz dyrektora ZSOiT w Ustce Katarzynę Ozimek.
Wojtek Nowak/aKa