Gdański Ośrodek Sportu poszukuje ratowników do pracy na kąpieliskach morskich. Zatrudnienie znajdzie ponad 70 chętnych, którzy zabezpieczać będą dziewięć kąpielisk. Oferta kierowana jest do osób, które mają uprawnienia ratownika wodnego, ukończony kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz inne dokumenty potwierdzające uprawnienia przydatne w ratownictwie wodnym.
– Ratownicy będą pilnować dziewięciu kąpielisk, to łącznie 1300 metrów bieżących strzeżonej plaży. Za tym, że warto wybierać te miejsca do kąpieli, przemawia fakt, że od ponad 30 lat nie odnotowaliśmy tu ani jednego przypadku utonięcia. W tych miejscach jest po prostu najbezpieczniej. Mimo, że codzienną obsadę stanowić będzie siedmiu ratowników, to nasze potrzeby są większe i przyjmiemy każdą chętną osobę – mówi Grzegorz Pawelec z Gdańskiego Ośrodka Sportu.
WARUNKI ZATRUDNIENIA
Zatrudnienie odbywa się w formie umowy o pracę. Przepracować można cały sezon lub tylko wybrany miesiąc. Wynagrodzenie przy 40 godzinach pracy tygodniowo wynosi 5,5 tys. zł. Osobom spoza Gdańska zapewniony zostanie nocleg bez wyżywienia.
– Ratownikiem może zostać osoba mająca uprawnienia ratownika wodnego, ukończony kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz legitymuje się przynajmniej jednym uprawnieniem przydatnym w ratownictwie. Może to być patent sternika motorowodnego, żeglarza, bądź nurka. Poszukiwane są osoby pełnoletnie, umiejące pływać, chcące podnosić swoje umiejętności i kwalifikacje. Wśród pożądanych cech znajduje się z pewnością opanowanie w ciężkich i stresujących sytuacjach – wymienia Pawelec.
Ratownicy pilnować będą następujących kąpielisk:
- Jelitkowo (200 m linii brzegowej),
- Piastowska Jelitkowo (100 m linii brzegowej),
- Molo Brzeźno (200 m linii brzegowej),
- Hallera Brzeźno (100 m linii brzegowej),
- Dom Zdrojowy (100 m linii brzegowej),
- Stogi (300 m linii brzegowej),
- Sobieszewo (100 m linii brzegowej),
- Orle (100 m linii brzegowej),
- Świbno (100 m linii brzegowej).
Ratownicy mają zacząć pracę od 21 czerwca.
Marta Włodarczyk/aKa