Dworzec kolejowy w Elblągu doczeka się remontu. Między innymi w podziemnym przejściu między peronami zamontowane zostaną windy, o co zabiegali samorządowcy i aktywiści.
– Modernizowana jest obecnie linia kolejowa 204 Malbork – Elbląg – Braniewo. Pojawiła się deklaracja ze strony PKP, że dworzec w Elblągu, który był zaniedbany przez lata, zostanie wyremontowany. Powstanie przejście podziemne, wyjście dla osób z niepełnosprawnościami, windy. Mieszkańcy Elbląga będą zadowoleni – wskazał Mirosław Suchoń, przewodniczący parlamentarnej Komisji Infrastruktury, która obradowała w Elblągu.
Podczas spotkania omawiano także sprawę reaktywacji linii kolejowej nad Zalewem Wiślanym z Elbląga do Braniewa. Ta urokliwa trasa została przez PKP zawieszona 20 lat temu.
PRZEBUDOWA MOSTU KARDYNAŁA WYSZYŃSKIEGO
Samorząd elbląski dostał rządowe dofinansowanie na przebudowę Mostu Kardynała Wyszyńskiego nad rzeką Elbląg. To jedna z dwóch przepraw łącząca Elbląg z S7. Informację przekazał wiceminister infrastruktury Stanisław Bukowiec.
– W ramach rezerwy subwencji ogólnej przeprowadziliśmy nabór dla miast na prawach powiatu i dla powiatów na modernizację obiektów mostowych w ciągu dróg powiatowych. Elbląg otrzyma dofinansowanie na przebudowę Mostu Kardynała Wyszyńskiego. Czekamy tylko na podpis ministra finansów – wyjaśnił Bukowiec.
Remont mostu w Elblągu rozpocznie się pod koniec lata. Zakres prac obejmuje modernizację konstrukcji, między innymi wymianę środkowego przęsła. Podczas remontu most będzie zamknięty, a uruchomiona zostanie przeprawa tymczasowa. Na tę inwestycję drogową w budżecie miasta zabezpieczono 14 mln złotych.
Marek Nowosad/mk








