Tej jesieni w gminie Damnica odbędą się zawody w wyciskaniu sztangi leżąc. W wydarzeniu weźmie udział dwustu zawodników z całej Polski. O zawodach opowiadali Piotr Mieleszczuk, wiceprezes KS Damnicam oraz Mateusz Syldatk, trener sportów siłowych i główny organizator zawodów.
Nadchodzące zawody przyniosą emocje, jakich jeszcze nie było. Walka o medale rozegra się w licznych kategoriach wagowych i wiekowych. O sprawiedliwe wyniki, tak jak w poprzednich edycjach, zadba niezawodny przelicznik oparty na współczynniku Wilksa. To nie będzie jednak turniej wyłącznie dla dorosłych gigantów. Najmłodsi uczestnicy mają cztery lata.
– Chcemy pokazać, że sport siłowy to dyscyplina dla każdego, a pasję i zdrowe nawyki można budować od najmłodszych lat. Widok czterolatków próbujących swoich sił na bezpiecznym, dostosowanym pomoście będzie z pewnością najbardziej widowiskowym momentem tego turnieju – tłumaczy Mateusz Syldatk.
Oficjalne zapisy na to wydarzenie już wystartowały. Warto zgłosić swój udział jak najszybciej i nie zwlekać do ostatniej chwili.
– Wszystko mamy dopięte na ostatni guzik. Gwarantujemy profesjonalny sprzęt, świetną oprawę i nagrody, które doceni każdy sportowiec. Przed nami dzień pełen rekordów życiowych, na który serdecznie zapraszam całe rodziny – dodaje Piotr Mieleszczuk.
Zawody odbędą się 28 listopada.
Posłuchaj:
Joanna Merecka-Łotysz/ak








