Z około 40-minutowym opóźnieniem, przy dźwiękach orkiestry dętej i w obecności tłumów mieszkańców oraz turystów, do Ustki po raz pierwszy w historii wjechał pociąg Pendolino PKP Intercity. Inauguracyjny skład zakończył trasę z Bielska-Białej przez Warszawę i Gdynię.
W okresie wakacyjnym pociąg będzie kursował codziennie. Podróż z Bielska-Białej do Ustki potrwa 8 godzin i 33 minuty, a z Warszawy niespełna pięć godzin.
PASAŻEROWIE ZADOWOLENI
Na peronie nie brakowało osób, które chciały zobaczyć historyczny wjazd Pendolino do nadmorskiego kurortu. Pasażerowie opuszczający inauguracyjny skład podkreślali przede wszystkim komfort podróży i krótki czas przejazdu.

– To bardzo wygodne połączenie. Podróż minęła szybko i bezproblemowo. Na pewno jeszcze z niego skorzystamy – mówili podróżni.
SZYBKO I KOMFORTOWO NA WAKACJE
Jak podkreślił członek zarządu PKP Intercity Adam Wawrzyniak, uruchomienie połączenia do Ustki to odpowiedź na duże zainteresowanie podróżami nad Bałtyk.

– Ustka jest atrakcyjnym kurortem, dlatego zdecydowaliśmy o wydłużeniu trasy Pendolino właśnie do tego miasta. Chcemy zapewnić pasażerom szybki i komfortowy dojazd na wakacyjny wypoczynek – powiedział Adam Wawrzyniak.
„JESTEŚMY GOTOWI NA ŁEBĘ”
Wawrzyniak na pytanie naszej dziennikarki o dojazd do Łeby zaznaczył, że przewoźnik analizuje możliwości uruchamiania podobnych połączeń do kolejnych nadmorskich miejscowości.

–– Jesteśmy gotowi choćby dziś, ale żeby dojechać do Łeby, muszą być zmodernizowane tory – powiedział Wawrzyniak.
Posłuchaj:
W sobotę do Ustki po raz dziesiąty wrócił również sezonowy pociąg Słoneczny Kolei Mazowieckich. Połączenie będzie kursowało codziennie przez całe wakacje na trasie Warszawa–Ustka–Warszawa.
PKP Intercity przygotowało na tegoroczny sezon letni rekordową ofertę. Każdego dnia przewoźnik uruchamia 560 połączeń w całym kraju.
Joanna Merecka-Łotysz/ua








