Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Pendolino po raz pierwszy w historii dojechało do Ustki

28 czerwca 2026 07:45
w Słupsk
A A
Pendolino wjechało do Ustki w obecności tłumów mieszkańców oraz turystów

W okresie wakacyjnym pociąg będzie kursował codziennie (Fot. Radio Gdańsk/Joanna Merecka-Łotysz)

Z około 40-minutowym opóźnieniem, przy dźwiękach orkiestry dętej i w obecności tłumów mieszkańców oraz turystów, do Ustki po raz pierwszy w historii wjechał pociąg Pendolino PKP Intercity. Inauguracyjny skład zakończył trasę z Bielska-Białej przez Warszawę i Gdynię.

W okresie wakacyjnym pociąg będzie kursował codziennie. Podróż z Bielska-Białej do Ustki potrwa 8 godzin i 33 minuty, a z Warszawy niespełna pięć godzin.

PASAŻEROWIE ZADOWOLENI

Na peronie nie brakowało osób, które chciały zobaczyć historyczny wjazd Pendolino do nadmorskiego kurortu. Pasażerowie opuszczający inauguracyjny skład podkreślali przede wszystkim komfort podróży i krótki czas przejazdu.

Przyjazdowi towarzyszyły dźwięki orkiestry dętej
Pociąg powitała orkiestra dęta (Fot. Radio Gdańsk/Joanna Merecka-Łotysz)

– To bardzo wygodne połączenie. Podróż minęła szybko i bezproblemowo. Na pewno jeszcze z niego skorzystamy – mówili podróżni.

SZYBKO I KOMFORTOWO NA WAKACJE

Jak podkreślił członek zarządu PKP Intercity Adam Wawrzyniak, uruchomienie połączenia do Ustki to odpowiedź na duże zainteresowanie podróżami nad Bałtyk.

Tłumy osób na peronie
Na peronie nie brakowało osób, które chciały zobaczyć historyczny wjazd Pendolino do nadmorskiego kurortu (Fot. Radio Gdańsk/Joanna Merecka-Łotysz)

– Ustka jest atrakcyjnym kurortem, dlatego zdecydowaliśmy o wydłużeniu trasy Pendolino właśnie do tego miasta. Chcemy zapewnić pasażerom szybki i komfortowy dojazd na wakacyjny wypoczynek – powiedział Adam Wawrzyniak.

„JESTEŚMY GOTOWI NA ŁEBĘ”

Wawrzyniak na pytanie naszej dziennikarki o dojazd do Łeby zaznaczył, że przewoźnik analizuje możliwości uruchamiania podobnych połączeń do kolejnych nadmorskich miejscowości.

Pociąg Pendolino w Ustce
Inauguracyjny skład zakończył trasę z Bielska-Białej przez Warszawę i Gdynię (Fot. Radio Gdańsk/Joanna Merecka-Łotysz)

–– Jesteśmy gotowi choćby dziś, ale żeby dojechać do Łeby, muszą być zmodernizowane tory – powiedział Wawrzyniak.

Posłuchaj:

https://radiogdansk.pl/wp-content/uploads/2026/06/PENDOLINO_DL.mp3

W sobotę do Ustki po raz dziesiąty wrócił również sezonowy pociąg Słoneczny Kolei Mazowieckich. Połączenie będzie kursowało codziennie przez całe wakacje na trasie Warszawa–Ustka–Warszawa.

PKP Intercity przygotowało na tegoroczny sezon letni rekordową ofertę. Każdego dnia przewoźnik uruchamia 560 połączeń w całym kraju.

Joanna Merecka-Łotysz/ua

Tagi: Joanna Merecka-ŁotyszUstka

REKLAMA

NAJNOWSZE

(Fot. Radio Gdańsk/Grzegorz Armatowski)
Kaszuby

Zabójstwo w Bytowie. Nie żyje 42-letni mężczyzna

Tragiczne wydarzenia rozegrały się w nocy z piątku...

u.adahs
28 czerwca 2026 - 09:50
Gwałtowna ulewa w Gdyni
Region

Burze i upały w całym województwie. Czerwone ostrzeżenia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował o ostrzeżeniach...

u.adahs
28 czerwca 2026 - 09:24
Sobótki Tczewskie
Kociewie

Sobótki Tczewskie przerwane. Ktoś rozpylił gaz pieprzowy

Kilkanaście poszkodowanych osób i przerwane koncerty sobótkowe -...

u.adahs
28 czerwca 2026 - 08:39

ZOBACZ TAKŻE

Na zdjęciu Adwokat Bartosz Karol Rumiński
Studio Słupsk

Nie daj się nabić w umowę. Adwokat wyjaśnia: takie kruczki prawne stosują firmy

2026-06-28
Na zdjęciu psycholog Katarzyna Gajewska
Studio Słupsk

Stres największym wrogiem odpoczynku. Psycholog: „W wolny dzień odetnij się od pracy”

2026-06-28
Pięciu przywódców państw Europy Środkowo-Wschodniej idzie gęsiego po drewnianym pomoście zabezpieczonym grubymi linami w Juracie. Na samym przedzie, po lewej stronie, kroczy uśmiechnięty prezydent Polski Karol Nawrocki w białej koszuli z podwiniętymi rękawami, ciemnych spodniach i ciemnych okularach przeciwsłonecznych. Za nim idą kolejno: prezydent Litwy Gitanas Nausėda w błękitnej koszuli i beżowych spodniach, prezydent Rumunii Nicușor Dan w ciemnym garniturze, prezydent Estonii Alar Karis w szarej wzorzystej marynarce i okularach przeciwsłonecznych oraz zamykający rząd prezydent Łotwy Edgars Rinkēvičs w szarym garniturze. W tle widać spokojną wodę oraz zalesiony brzeg oświetlony ciepłym, popołudniowym słońcem
Kaszuby

Karol Nawrocki zorganizował w Juracie nieformalny szczyt prezydentów państw Europy Środkowo-Wschodniej

2026-06-28
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.