Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Zawodowy hokej wraca do Gdańska

19 maja 2014 09:31
w Sport
A A

Gdańsk powraca na hokejową mapę Polski. Stoczniowiec 2014 – bo tak nazywa się nowo powołany klub – ma być nawiązaniem do tradycji. Na razie hokeiści zaczną rywalizację na szczeblu pierwszoligowym.
Na początku maja do życia został powołany Pomorski Klub Hokejowy, który do rozgrywek pierwszej ligi zgłosi nowy zespół – Stoczniowiec 2014. Wystąpią w nim doświadczeni zawodnicy od lat związani z hokejem. Trzonem zespołu ma być młodzież, która pod okiem starszych kolegów będzie ogrywać się na poziomie pierwszej ligi. 

Nowo powstała drużyna ma być prowadzona przez doświadczonych szkoleniowców – Janusza Bochińskiego, niegdyś drugiego szkoleniowca Stoczniowca, i Krzysztofa Lehmanna, który od lat z sukcesami szkoli gdańską młodzież. I to właśnie juniorzy mają stanowić trzon pierwszoligowego zespołu. – Na wychowankach oprzemy skład naszej drużyny. Podczas spotkania z zawodnikami aż dwudziestu pięciu z nich zadeklarowało chęć gry w barwach Stoczniowca 2014. Rozmowy, które prowadzimy w ostatnich dniach z zawodnikami i sponsorami, są niezmiernie budujące i dodają nam wiary w powodzenie całego przedsięwzięcia, tłumaczy Bartosz Purzyński, prezes zarządu Pomorskiego Klubu Hokejowego.

Obecnie zawodnicy Stoczniowca rozpoczynają letnie przygotowania do zbliżającego się sezonu. Najpierw wszyscy, którzy zgłosili chęć gry, przeszli niezbędne badania lekarskie, bez których zawodnicy nie mogliby przystąpić do treningów. A weźmie w nich udział dwudziestu pięciu zawodników, w tym nazwiska już doskonale znane w gdańskim środowisku hokejowym. Tomasz Ziółkowski, Maciej Rompkowski, Marcin Kabat, Dawid Maj, Krzysztof Wróblewski czy Sylwester Soliński, to zawodnicy, którzy już reprezentowali barwy Stoczniowca. Do zespołu chcą także dołączyć posiłki z ekstraklasy – Oskar Lehmann z Comarch Cracovii i Filip Pesta z KTH Krynica. Ponadto do zawodowego hokeja chcą wrócić Sebastian Łada i Sebastian Wachowski, którzy swoim doświadczeniem mają wesprzeć gdańską młodzież.

Twórcy nowego projektu mają nadzieję, że Stoczniowiec przyciągnie na trybuny sporą ilość kibiców. – Jesteśmy spokojni o zainteresowanie kibiców. Pokazał to ostatni sezon, który obfitował w wiele sukcesów sportowych i organizacyjnych. Sukces odniosła żeńska drużyna Stoczniowca, która dotarła aż do półfinałów w ekstraklasie. Na meczach międzynarodowego turnieju EIHC z udziałem reprezentantów Polski, w tym gdańskich wychowanków, pojawiał się komplet publiczności. Wielu kibiców obserwowało emocjonujące mecze trójmiejskich drużyn w drugiej lidze oraz podczas turnieju Mistrzostw Polski Amatorów. Śmiało można powiedzieć, że Trójmiasto to jeden z najsilniejszych i najprężniej rozwijających się ośrodków hokejowych w Polsce, zaznacza Bartosz Purzyński.

Nowa drużyna ma zjednoczyć też wszystkie ośrodki hokejowe na Pomorzu. W przyszłości planowana jest współpraca m.in z Malborkiem, Elblągiem i Czerskiem, aby skoordynować szkolenie młodzieży.

Tagi: sport

REKLAMA

NAJNOWSZE

Wodowanie jednostki FSRU
Wiadomości

Powstanie drugi pływający terminal w Zatoce Gdańskiej

Gaz System podjął decyzję o budowie drugiego pływającego...

u.adahs
23 czerwca 2026 - 13:29
(Fot. Facebook.com/Володимир Зеленський)
Trójmiasto

Wołodymyr Zełenski nie pojawi się w Gdańsku. Na czele delegacji stanie ukraińska premier

Wołodymyr Zełenski nie weźmie udziału w Konferencji na...

Martyna Krawcewicz
23 czerwca 2026 - 12:47
Arkadiusz Marchewka przemawiający podczas kongresu Polskie Porty 2030
Trójmiasto

Wiceminister Marchewka: „W piątek ważna umowa kolejowa dla Portu Gdańsk”

W najbliższy piątek podpisana zostanie umowa na budowę...

u.adahs
23 czerwca 2026 - 12:26

ZOBACZ TAKŻE

(Fot. ZSS nr.2 w Gdańsku)
Sport

„Chcę zarażać sportem, a nie lenistwem na kanapie” – Mateusz Binkowski o niezwykłej pasji do ergometru

2026-05-22
(Fot. Urząd Miasta Ustki)
Słupsk

„Orlik” w Ustce przejdzie kompleksową modernizację. Miasto pozyskało środki na inwestycję

2026-05-22
Zdjęcie ilustracyjne (fot. pixabay)
Elbląg

Integracja, wymiana doświadczeń i dobra zabawa. Tydzień osób z niepełnosprawnościami w Elblągu

2026-05-18
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.