Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Real wygrał Ligę Mistrzów, Legia mistrzem Polski, Bytovia w 1. lidze

24 maja 2014 21:53
w Sport
A A

Real Madryt z dziesiątym pucharem Ligi Mistrzów. Królewscy w finale Champions League pokonali w Lizbonie Atletico Madryt 4:1. W 36′ po golu Godina prowadzenie objęli piłkarze Atletico.
Wyrównanie i dogrywkę Realowi zapewnił strzał w doliczonym czasie Ramosa. W dodatkowym odcinku spotkania więcej sił zachowali Królewscy . W 110′ trafił Bale, w 118 Marcelo i w 120′ z rzutu karnego Ronaldo. Portuglaczyk z rekordową liczbą 17 goli po raz trzeci został królem strzelców Ligi Mistrzów.

10. tytuł mistrza Polski na dwie kolejki przed końcem sezonu zapewnili sobie piłkarze Legii. Warszawianie w niedzielę podejmą Ruch Chorzów, ale mistrzostwo obronili dzięki wpadce Lecha Poznań, który bezbramkowo zremisował w Pogonią Szczecin. W Krakowie zwycięstwo dała sobie wydrzeć Wisła, która przegrała 2:3  Górnikiem. W niedzielę o 18.00 w Bydgoszczy z Zawiszą zmierzy się Lechia Gdańsk.

W pierwszej lidze w derby Pomorza w niedzielę o 12.15 Chojniczanka Chojnice podejmie Arkę Gdynia. Do ekstraklasy zmierza Górnik Łęczna, który dzięki wyjazdowemu zwycięstwu 1:0 nad Olimpią Grudziądz umocnił się na pozycji lidera.

Od nowego sezonu na zapleczu ekstraklasy będzie występowała Bytovia, która zanotowała historyczny awans. Bytowianie przegrali w Kluczborku z MKS 1:2 ale Zagłębie Sosnowiec uległo Rakowowi Częstochowa i nie ma już szans na dogonienie drużyny z Pomorza. W Wejherowie Gryf ograł 6-2 Wartę. W trzeciej lidze w derbach Gdyni na Narodowym Stadionie Rugby rezerwy Arki przegrały z Bałtykiei 1:3.

Komplet zwycięstw zanotowały trójmiejskie drużyny rugbystów. Arka wygrała w Lublinie z Budowlanymi 53:6, Lechia pokonała w Poznaniu Posnanię 19:17 a Ogniwo Sopot pokonało w Sochaczewie Orkana 27:6.

Polskie siatkarki i polscy siatkarze zapewnili sobie awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Nasze panie wygrały w Bydgoszczy 3:0 ze Szwajcarkami a ponowie w Lublanie pokonali także bez straty seta Łotwę.

Piłkarki ręczne SPR Selgros Lublin nie dały się zdetronizować. W decydującym meczu finału mistrzostw Polski wygrały z Zagłębiem Lublin 26:22.

Opady deszczu stiorpedowały żuzlowy mecz Enea Ekstraligi na Stadionie przy Długich Ogrodach. Spotkanie pomiędzy Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk zostało przełożone na niedzielę na godzinę 16.30.

Zwycięstwem Zofii Klepackiej i Pawła Tarnowskiego zakończyły się żeglarskie regaty Pucharu Europy w holenderskim Medemblik w klasie RS:X.

Tagi: sport

REKLAMA

NAJNOWSZE

Pomorskie Centrum Reumatologiczne w Sopocie, w którym działa Zakład Balneologiczny
Trójmiasto

Zmiany w Zakładzie Balneologicznym w Sopocie. Masażyści otrzymali wypowiedzenia

Masażyści pracujący w Zakładzie Balneologicznym w Sopocie otrzymali...

Martyna Krawcewicz
23 czerwca 2026 - 16:25
PEJ i powiat wejherowski podpisały porozumienie drogowe
Kaszuby

PEJ i powiat wejherowski wspólnie zadbają o drogi. Podpisano porozumienie

Polskie Elektrownie Jądrowe i powiat wejherowski podpisały porozumienie...

Adrian Kasprzycki
23 czerwca 2026 - 16:11
nowy statek SAR wybuduje Stocznia Remontowa Shipbuilding, nz. Arkadiusz Marchewka i Sebastian Kluska
Trójmiasto

Nowy statek dla SAR pod koniec 2028 r. Wybuduje go Stocznia Remontowa Shipbuilding

Stocznia Remontowa Shipbuilding wybuduje nowy statek wielozadaniowy SAR...

Adrian Kasprzycki
23 czerwca 2026 - 15:53

ZOBACZ TAKŻE

(Fot. ZSS nr.2 w Gdańsku)
Sport

„Chcę zarażać sportem, a nie lenistwem na kanapie” – Mateusz Binkowski o niezwykłej pasji do ergometru

2026-05-22
(Fot. Urząd Miasta Ustki)
Słupsk

„Orlik” w Ustce przejdzie kompleksową modernizację. Miasto pozyskało środki na inwestycję

2026-05-22
Zdjęcie ilustracyjne (fot. pixabay)
Elbląg

Integracja, wymiana doświadczeń i dobra zabawa. Tydzień osób z niepełnosprawnościami w Elblągu

2026-05-18
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.