Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

„Stało się i to bardzo wiele”. Dyrektor podstawówki w Łapalicach straci stanowisko

23 marca 2015 08:45
w Wiadomości
A A

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łapalicach, który podczas szkolnej wycieczki zgubił uczennicę, straci stanowisko – dowiedział się reporter Radia Gdańsk. Burmistrz Kartuz, któremu podlega szkoła podjął taką decyzję po kontroli kuratorium.

Wizytatorzy sprawdzili incydent z 10-letnim dzieckiem, ale także prześwietlili dotychczasową pracę dyrektora. Jak ujawnił burmistrz Kartuz – Mieczysław Grzegorz Gołuński wyniki kontroli były miażdżące.

– Nieznajomość przepisów oświatowych, nieznajomość regulaminów i nie dostosowanie tych regulaminów. Jeśli jest się już dyrektorem przez kilka miesięcy, to przecież można to ogarnąć. Nie może dyrektor szkoły, który odpowiada za bezpieczeństwo naszych dzieci mówić, że nic się nie stało. Stało się i to bardzo wiele, powiedział burmistrz Gołuński.

Dyrektor szkoły w Łapalicach – Krzysztof Ortmann, tłumaczył naszemu reporterowi, że 10-latka oddaliła się tylko na chwilę.

– Po prostu było zamieszanie, część rodziców przyjechała już odebrać dzieci i ta dziewczynka pomyłkowo wyszła stamtąd, bo myślała, że trzeba już iść do domu. Było zamieszanie totalne, a ja nie byłem tylko sam. Moim zdaniem dziecko nie było narażone na niebezpieczeństwo, bo szło chodnikiem, powiedział dyrektor szkoły.

Krzysztof Ortmann będzie dyrektorem podstawówki w Łapalicach do końca roku szkolnego – tak przewiduje karta nauczyciela. W wakacje wybrany zostanie jego następca.

ga/mmt

Tagi: edukacjaregion

REKLAMA

NAJNOWSZE

Zatrzymany mężczyzna po bójce kibiców, do której doszło po meczu Gromu Nowy Staw z Polonią Chodzież
Powiśle

Pierwsze zatrzymania po bójce kibiców na stadionie w Nowym Stawie

Są pierwsze zatrzymania po bójce kibiców, do której...

Martyna Krawcewicz
26 czerwca 2026 - 11:46
(fot. KFP/Kacper Kowalski)
Elbląg

Zmiany w obchodach Dni Elbląga. Upał pokrzyżował plany

Upał zmienia plany obchodów Dni Elbląga. Odwołano dwa...

Martyna Krawcewicz
26 czerwca 2026 - 11:05
Łódka, którą płynie Radio Gdańsk podczas rejsu z Wodami Polskimi
Wiadomości

Radio Gdańsk przemierza Pętlę Żuławską z Wodami Polskimi. Trwa piąty dzień rejsu

Słoneczna pogoda, dźwięki natury i kolejny dzień pełen...

Martyna Krawcewicz
26 czerwca 2026 - 10:20

ZOBACZ TAKŻE

Dziennikarka Anna Rębas z Radia Gdańsk trzyma mikrofon i nagrywa wywiad z dwojgiem ekspertów w korytarzu Gdańskiej Akademii Medycznej Nauk Stosowanych (GAMNS)
Trójmiasto

„Szkoła Zdrowia” i debata o geriatrii. Ponad 200 gdańskich seniorów spotkało się w GAMNS

2026-06-24
Scena teatralną lub aula, gdzie odbywa się wydarzenie. Na dużym ekranie w tle wyświetlany jest napis "Gala WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO" oraz informacje o organizatorach i edycji 2024/2025. Pod ekranem, na scenie, stoi kilka osób w strojach stylizowanych. Centralną postacią jest kobieta w długiej, ciemnozielonej sukni z falbanami, która trzyma wysoko nad głową białą, ozdobną statuetkę. Po jej lewej stronie stoi osoba w stroju przypominającym mundurek wojskowy z epoki - w zielono-czerwone pasy i złotymi guzikami. Po prawej stronie stoi inna osoba w stroju w biało-czarne kropki. Na scenie widać również stosy książek ułożonych w niewielkie wieże. Oświetlenie sceny jest stonowane, publiczność jest poza kadrem.
Trójmiasto

Rekordowy Wielki Maraton Czytelniczy udowadnia, że dzieci „nie tylko siedzą w smartfonach”

2026-06-18
Podsumowanie akcji edukacyjnej „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie” w siedzibie WOPR w Sopocie. Widać grupę osób, w tym kilku mężczyzn w mundurach (straży miejskiej, policji i straży pożarnej), stojącą na zewnątrz przed niebieskimi namiotami i budynkiem. W tle, po prawej stronie znajduje się biały samochód dostawczy z napisem "POLICJA". Na pierwszym planie widać z boku fragment plakatu z rysunkową postacią
Trójmiasto

„Aktywni Błękitni” W Sopocie podsumowano siódmą edycję programu

2026-06-18
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.