Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Mikrofon w ulu, lustro z którym pogadasz i radar do robienia zdjęć – nad tym pracują studenci Politechniki Gdańskiej

23 lutego 2017 17:05
w Kawałek Świata i Herbata
A A
https://radiogdansk.pl/images/BNP_PodajZmiane_Mapa.png

Studenci Politechniki Gdańskiej w ulach umieszczają czujniki, żeby monitorować stan pasieki, budują radar, który robi zdjęcia niezależnie od pogody i pracują nad lustrem z którym można porozmawiać. W audycji rozmawiamy ze studentami Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, którzy przedstawiają nam swoje prace powstałe w ramach przedmiotu „Projekt grupowy” Zapowiada się ciekawa prezentacja. Co będzie można zobaczyć? W trakcie krótkich, niespełna dziesięciominutowych wystąpień studenci omówią działanie: wirtualnego ogrodu emocjonalnego, platformy do monitorowania pasieki, interaktywnego lustra czy projektu udźwiękowienia animacji w systemie 5.1. Ponadto zebrani w wydziałowym audytorium przekonają się jak wygląda stanowisko laboratoryjne do pomiaru parametru NPR (Nosie Power Ratio) szerokopasmowych wzmacniaczy CATV czy też pneumatyczny system stabilizacji do rakiety wysokościowej albo mały naziemny radar z aperturą syntetyczną SAR.  Warto sprawdzić co robią studenci Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki w ramach przedmiotu „Projekt grupowy”. – Takie zaproszenie dostaliśmy z Politechniki Gdańskiej. Studenci zakończyli właśnie projekty grupowe i efekty przedstawili na prezentacji zorganizowanej przez wydział.

Prezentacja prac była połączona z inauguracją kolejnego roku studiów magisterskich na WETI.

– Nad swoimi projektami zespoły studenckie pracowały cały rok. Przez ten czas młodzi inżynierowie przygotowali zarówno projekty skomplikowane technicznie, jak i nieco prostsze, ale bardzo pomysłowe – mówi dr inż. Krzysztof Nowicki, doc. PG, zastępca kierownika Katedry Teleinformatyki na WETI, pełnomocnik dziekana ds. projektów grupowych.
http://blogi/Raszkiewicz/herbata-weti.mp3
Wszystkie prace powstały w ramach obowiązkowego projektu grupowego. To przedmiot, który dziesięć lat temu wpisano w program wszystkich kierunków studiów stacjonarnych II stopnia na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki. Ideą tych zajęć jest przygotowanie studentów do rozwiązywania rzeczywistych problemów, i tak jak ma to miejsce w większości firm – rozwiązywania ich w zespole. Rokrocznie grupy studenckie (3–5 osób) realizują wybrany – spośród ponad 300 możliwości – temat. Takich zespołów jest 100. W audycji prezentujemy rozmowę z trzema grupami.

Włodzimierz Raszkiewicz
Tagi: naukaPolitechnika Gdańskastudencistudiatechnologia

REKLAMA

NAJNOWSZE

Zespół Pieśni i Tańca „Krëbane” i Teatr Obrzędu Ludowego „Zaboracy”
Kaszuby

Pół wieku tradycji ścinania kani. Mieszkańcy gminy Brusy hucznie świętowali

Mieszkańcy gminy Brusy wzięli udział w ścinaniu kani....

Anna Kobryń
24 czerwca 2026 - 13:52
Bogusław Witkowski (fot. Radio Gdańsk/Anna Rębas)
Trójmiasto

Bogusław Witkowski zrezygnował z funkcji prezesa Pomorskiego Związku Żeglarskiego

Prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego Bogusław Witkowski po 14...

Martyna Krawcewicz
24 czerwca 2026 - 13:13
Pożar w Rumi
Kaszuby

Kłęby czarnego dymu w Rumi. Pożar magazynu przy ulicy Zakopiańskiej

Do groźnie wyglądającego pożaru doszło w Rumi. Jak...

Martyna Krawcewicz
24 czerwca 2026 - 12:13

ZOBACZ TAKŻE

(fot. Uniwersytet Gdański)
Trójmiasto

Trójmiejskie uczelnie w czołówce rankingu Perspektywy 2026

2026-06-23
Grupa około 30 osób stojących przed nowoczesnym budynkiem z dużymi szklanymi oknami i ciemną fasadą. Większość osób jest ubrana w stroje biznesowe lub smart casual. W centralnej części zdjęcia znajduje się rząd mężczyzn w garniturach. Wokół nich stoją inni uczestnicy, w tym kilka kobiet. Z tyłu widać również młodsze osoby. Wszyscy patrzą w stronę obiektywu, a na ich twarzach widać uśmiechy lub neutralne wyrazy twarzy. To zdjęcie pamiątkowe przedstawicieli pięciu gdańskich uczelni, które podpisały wspólne stanowisko popierające ustawę o związku metropolitalnym w województwie pomorskim
Trójmiasto

Przedstawiciele pięciu gdańskich uczelni poparli ideę związku metropolitalnego

2026-06-18
Studentki Studia Wokalnego Uniwersytetu Gdańskiego oraz producent Krzysztof Majda w Radiu Gdańsk
Muzyczna Mapa Trójmiasta

Pasja, prawda i wielkie emocje. Studentki ze Studia Wokalnego UG o łączeniu nauki ze śpiewem

2026-06-18
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.