Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Pomorskie szpitale po remontach. Lepsze warunki leczenia w Gdańsku i Wejherowie [ZDJĘCIA]

15 kwietnia 2017 10:00
w Wiadomości
A A

Poprawią się warunki leczenia i pobytu pacjentów na oddziale chorób wewnętrznych szpitala na gdańskiej Zaspie. W lepszych warunkach leczeni będą też chorzy onkologicznie z wejherowskiego szpitala. Za 3 miliony złotych przeprowadzono generalny remont Oddziału Chorób Wewnętrznych szpitala św. Wojciecha w Gdańsku. – Do dyspozycji chorych są dwuosobowe sale z łazienkami i telewizorem. Są też nowe możliwości, związane z powstaniem specjalnej sali do monitorowania chorych – mówi ordynator dr Awa Barlikowska. – Możemy teraz hospitalizować osoby najciężej chore, które wymagają stałego podawania leków i monitorowała przez całą dobę.

REMONT ZA 3 MILIONY

Oddział interny na Zaspie ma 34 łóżka. – Jest stale pełen pacjentów, którzy trafiają głównie ze szpitalnego oddziału ratunkowego – dodaje ordynator. – To głównie osoby przewlekle chore, powyżej 80 roku życia. Nasza najstarsza pacjentka, którą niedawno leczyliśmy miała 107 lat.

Remont oddziału trwał kilka miesięcy. Został sfinansowany z dotacji samorządu województwa pomorskiego i budżetu spółki Copernicus, której szpital jest częścią.

ZMODERNIZOWANA PORADNIA W WEJHEROWIE

Kilka dni temu otwarto także po modernizacji Poradnię Onkologiczną w szpitalu w Wejherowie. Dzięki sponsorom oraz środkom placówki wyremontowano poczekalnię dla pacjentów, odnowiono i wyposażono dwa gabinety lekarskie.

Dzięki przeprowadzonej modernizacji poprawiły się warunki, w jakich pacjenci onkologiczni oczekują na wizytę – Wymalowano ściany, położono nową wykładzinę, wymieniono sufit wraz z oświetleniem, postawiono ścianę oddzielającą Poradnię Onkologiczną od głównego korytarza, a także zamontowano nowe drzwi – wylicza Małgorzata Pisarewicz, rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku.

DAR OD SPONSORÓW

Remont w znacznej części sfinansowali sponsorzy, którzy przekazali 52 tysiące złotych. Darczyńcy to firmy zrzeszone w Norda-Biznes, Stowarzyszenie Onkologia dla Pomorza i sponsorzy prywatni. Poradnia w wejherowskim szpitalu działa od 10 lat. Miesięcznie leczy się tu około tysiąca 200 pacjentów, z czego prawie połowa ambulatoryjnie przyjmuje chemioterapię.

Kierownikiem poradni jest onkolog dr Krzysztof Adamowicz, który w ubiegłym roku został wybrany przez pacjentów Najprzyjaźniejszym Lekarzem w Polsce.

Joanna Matuszewska
Napisz do autorki: j.matuszewska@radiogdansk.pl
Tagi: zdrowie

REKLAMA

NAJNOWSZE

Oskarżony podczas odczytywania wyroku
Słupsk

Dziewięć lat pozbawienia wolności. Słupski sąd skazał gwałciciela-recydywistę

Na dziewięć lat pozbawienia wolności skazał Sąd Okręgowy...

Anna Kobryń
24 czerwca 2026 - 11:33
Miejsce wycinki drzew w Rzeczenicy
Kaszuby

Powiat człuchowski zapłaci karę za nielegalną wycinkę. Zniszczono 60 drzew

Niemal 1 mln 200 tys. złotych kary ma...

Anna Kobryń
24 czerwca 2026 - 10:51
Mural w Słupsku upamiętniający sanitariuszki II Wojny Światowej
Słupsk

Upamiętnienie sanitariuszek II wojny światowej. W Słupsku powstał nowy mural

Mural poświęcony polskim sanitariuszkom z czasów II Wojny...

Anna Kobryń
24 czerwca 2026 - 10:02

ZOBACZ TAKŻE

Bieg po Nowe Życie ulicami Gdańska (Fot. materiały prasowe)
Trójmiasto

Bieg po Nowe Życie wraca do Gdańska. Razem dla transplantacji i świadomego dawstwa narządów

2026-06-11
Nowy rezonans magnetyczny w słupskim Szpitalu Wojewódzkim
(Fot. Radio Gdańsk/Joanna Merecka-Łotysz)
Słupsk

Nowoczesny rezonans magnetyczny będzie wkrótce dostępny dla pacjentów słupskiego szpitala

2026-06-10
W Uniwersyteckim Centrum Klinicznym można było skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych
Trójmiasto

Bezpłatne badania profilaktyczne w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym

2026-06-10
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.