Ulicami Gdańska już po raz 16. maszeruje Parada Niepodległości. Tłumy w barwnym korowodzie świętują setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Nowością będzie historyczne zdjęcie gdańszczan na stulecie odzyskania niepodległości. O 11.30 z jednego z okiem Zielonej Bramy fotograf wykona je aparatem o wysokiej rozdzielczości. Dzięki temu każda osoba uwieczniona na tej fotografii będzie mogła się rozpoznać. Kopia zdjęcia zostanie złożona w Muzeum Gdańska.




Fot. Radio Gdańsk/Arkadiusz Zawiślak








