Ulicami Gdańska przeszła Parada Niepodległości. Padł nowy rekord. Według wstępnych szacunków, uczestniczyło w niej ponad 30 tysięcy osób. Było radośnie, rodzinnie i biało-czerwono. Dopisali rekonstruktorzy historyczni i miłośnicy militariów, pojawiły się zabytkowe pojazdy. Można było spotkać piłsudczyków, husarzy, rycerzy czy żołnierzy napoleońskich. Jesteśmy dumni z bycia Polakami – takie słowa najczęściej padały z ust uczestniczących w paradzie i tych, którzy jej się przyglądali.
Parada Niepodległości w Gdańsku odbyła się po raz 16. Nowością było wspólne zdjęcie gdańszczan z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości.
Fot. Radio Gdańsk/Arkadiusz Zawiślak








