W blisko siedmiuset miejscach w Polsce i za granicą w południe odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego. Akcja „Niepodległa do hymnu” to kulminacja obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Włączyło się w nią wiele miast na Pomorzu – wśród nich Malbork, gdzie Mazurka Dąbrowskiego zaśpiewało wspólnie kilkaset osób.
Akcja „Niepodległa do hymnu” jest częścią miejskich obchodów stulecia niepodległości w Malborku. Do 15:00 na placu Kazimierza Jagiellończyka potrwa piknik niepodległościowy. W programie m.in. wykonywanie kotylionów, pokaz sprzętu służb mundurowych, a także otwarcie wystawy inauguracyjnej Muzeum Miasta Malborka.
Fot. Radio Gdańsk/Wojciech Stobba







