Lapidarium powstanie na terenie poniemieckiego cmentarza w Bierkowie koło Słupska. – To dobry sposób na upamiętnienie mieszkańców tych terenów – mówi wójt Barbara Dykier. Miejsce już posprzątano, wcześniej było jednym wielkim śmietniskiem.
Prace są prowadzone w uzgodnieniu z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków i finansowane z funduszu sołeckiego. Potrwają jeszcze kilka tygodni.
Przemysław Woś/pOr







