Czy współcześnie istnieje taki zawód jak żeglarz? Żeglarstwo obecnie kojarzy się z pasją i hobby. Żegluga handlowa opiera się na statkach motorowych. Na pewno jest zawód marynarza. Ale Marcin Dobrowolski wykonuje zawód żeglarza i twierdzi, że żeglarzy z każdym rokiem jest coraz więcej. Marcin Dobrowolski mieszka na Wyspach Brytyjskich i pracuje na żaglowcach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Jak się tam znalazł? Jak zrodziła się idea rejsu dla niepełnosprawnych dookoła świata – opowieść znajdziecie w audycji.
POSŁUCHAJ
Marcin Dobrowolski pod brytyjską banderą opłynął prawie cały świat. Jego jednostką najpierw był 3 masztowy stalowy bark Lord Nelson należący do Jubilee Sailing Trust z Southampton na którym był drugim oficerem. Żaglowiec w latach 2012 – 2014 opłynął świat dookoła.
Marcin Dobrowolski zawodowo pływa jako żeglarz, a prywatnie dużo podróżuje po świecie robiąc genialne zdjęcia. Warto odwiedzić jego profil na Instagramie TUTAJ Polecamy.
Był to rejs etapowy z Southampton do Rio de Janeiro potem Kapsztad, Durban, Kochin w Indiach, Sri Lanka, Singapur, Bali, Fremantle, Adelajada, Melbourne, Hobart, Sydney, Auckland, Wellington, Nelson, Auckland, Wyspy Chatham, przez południowy Pacyfik do Ushuaia w Argentynie, Półwysep Antarktyczny, Ushuaia, Falklandy, Urugwaj, Brazylia (Sao Francisco do Sul, Rio, Itajai, Ilhabela, Rio, Abrolhos, Maceio, Recife) Kraiby, Bermudy, Halifax, Azory, Londyn.
Marcin brał udział w wybranych etapach. Ten rejs był wyjątkowy gdyż statek zbudowany tak aby móc żeglować z załogą niepełnosprawną po raz pierwszy opłyną świat dookoła, opłyną przylądek Horn, odwiedził Antarktydę. Rejs zakończył się na Tamizie w Londynie.
Jubilee Sailing Trust wysłało jesienią zeszłego roku swój drugi statek Tenacious do Australii. Statek wyruszył z Southampton w listopadzie i przez Karaiby i Kanał Panamski dotarł na Pacyfik. Tenacious odwiedził już Polinezję Francuską, Tonga oraz Samoa. W tym rejsie Marcin Dobrowolski również bierze etapowo udział.