Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Tamtędy przelatują ptaki, więc gigantyczny hotel nie mógł powstać? Spór burmistrza Łeby i RDOŚ

2 lutego 2017 08:05
w Nie tylko Metropolia
A A

Inwestor wycofał się z budowy wielkiego hotelu Gołębiewski w Łebie. Burmistrz miasta Andrzej Strzechmiński zaznaczał, że była to wielka szansa dla miasta. – To nie nasza wina – zaznaczała regionalna dyrektor ochrony środowiska Danuta Makowska.

Gośćmi Przemysława Wosia w audycji Nie tylko metropolia byli: Danuta Makowska – regionalna dyrektor ochrony środowiska, Andrzej Strzechmiński – burmistrz Łeby i Piotr Dwojacki – Gdańsk Obywatelski.

W Łebie nie powstanie gigantyczny hotel Gołębiewski. – To dla mnie zła wiadomość, ale musimy z tym żyć i robić wszystko zgodnie z opracowaną strategią rozwoju miasta. Przede wszystkim to miał być obieg całoroczny z olbrzymią infrastrukturę, poza tym wpisywał się w kierunek rozwoju Łeby. Teraz wydaje się, że mamy wiele hoteli, ale jest tylko jeden, reszta to ośrodki wypoczynkowe albo pensjonaty – zaznaczał burmistrz Łeby Andrzej Strzechmiński.

Danuta Makowska zapewniała, że rozumie rozżalenie burmistrza Łeby, który sądzi, że rezygnacja z budowy hotelu jest konsekwencją działań RDOŚ. Inwestor miał się wycofać z tego pomysłu przez przedłużające się negocjacje w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania.

– Zawsze musi znaleźć się kozioł ofiarny, ale absolutnie nie czuję, że to przez nas inwestor zmienił zdanie. Zrobiliśmy wszystko zgodnie z prawem, a nawet wychodziliśmy poza nasze kompetencje. Nasze wcześniejsze wątpliwości się rozwiały, bo spotykaliśmy się i negocjowaliśmy z inwestorem. Sama tłumaczyłam, jak cenny jest ten teren. Inwestor poparł rozwiązanie kompromisowe, że zmniejszy wysokość hotelu, bo tam przebiega bardzo ważny szlak migracyjny ptaków.

 

Wycofanie się inwestora to wielka strata dla Łeby? Nad tym pytaniem zastanawiał się Piotr Dwojacki. – Odzywa się we mnie dusza ekonomisty. Lokalna społeczność w Łebie potrzebuje nowych miejsc pracy i powstanie takich obiektów jak ten hotel mogłoby się do tego przyczynić. Po drugie wizerunek Łeby mógłby się poprawić po budowie, ludzie mogliby zacząć postrzegać miasto jako kurort całoroczny. Teraz jednak świat jest poinformowany, że są tam grunty, które nadają się pod takie budowy, więc warto tam inwestować – stwierdził.

mili

 

/audio/dok1/ntm_02022017.mp3
Tagi: archiwum audycjihotelŁebaNie Tylko Metropolia

REKLAMA

NAJNOWSZE

Na Zatoce Gdańskiej powstanie drugi pływający terminal LNG (FSRU 2). Nz. minister energii Miłosz Motyka
Trójmiasto

Nowa jednostka FSRU 2 na Zatoce Gdańskiej. „Gwarancja poprawy odporności gospodarki”

Na Zatoce Gdańskiej powstanie drugi pływający terminal LNG...

Adrian Kasprzycki
25 czerwca 2026 - 19:43
Dni Chojnic odbędą się w dniach 26-28 czerwca. (Fot. KFP/Mateusz Ochocki)
Kaszuby

Koncerty gwiazd, występy zespołów lokalnych i Jarmark Świętojański. Rozpoczynają się Dni Chojnic

W piątek 26 czerwca rozpoczną się Dni Chojnic....

k.pius
25 czerwca 2026 - 19:18
Władimir Kliczko w Gdańsku na Konferencji na rzecz Odbudowy Ukrainy
Trójmiasto

Władimir Kliczko: Wołodymyr Zełeński powinien był przyjechać do Gdańska

Prezydent Wołodymyr Zełeński powinien był przyjechać do Gdańska....

Adrian Kasprzycki
25 czerwca 2026 - 18:19

ZOBACZ TAKŻE

Zdjęcie przedstawia Jana Szyszko, Wiceministra Funduszy i Polityki Regionalnej, ubranego w elegancki, ciemny garnitur i białą koszulę, stojącego na nabrzeżu portu w Łebie. Uśmiecha się, patrząc prosto w obiektyw, a jego ręce są złożone w geście przypominającym kształt serca. Za nim rozciąga się widok na kanał portowy oraz marinę. Po lewej stronie, w oddali, widać zacumowane łodzie i jachty o różnych rozmiarach oraz budynki portowe. Po prawej stronie, w tle, można dostrzec białą latarnię morską oraz fragmenty zabudowań nadbrzeżnych. Nabrzeże, na którym stoi minister, jest betonowe, z charakterystycznymi żółto-czarnymi pasami ostrzegawczymi. Niebo jest jasne, chociaż zachmurzone
Słupsk

Unijna kontrola morskich farm wiatrowych. Miliardy z KPO na polską energetykę

2026-06-18
Maskotka krwinki na plaży w Łebie, promująca akcję krwiodawstwa. W tle morze i niebo z niewielkimi chmurami
Słupsk

Krwiobusy ruszyły za turystami na pomorskie plaże. W Łebie zebrano kilkanaście litrów krwi

2026-06-12
Plaża w Ustce (fot. Radio Gdańsk/Łukasz Kosik)
Region

Czerwcówka zaskoczyła pogodą. Setki tysięcy turystów nad polskim morzem

2026-06-06
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.