Brazylia pokonuje Kamerun. Gospodarze mistrzostw w 1/8 finału zmierzą się z Chile

Brazylia w ostatnim grupowym spotkaniu pokonała żegnający się z mistrzostwami Kamerun 4:1. Brazylijczycy za wszelką cenę chcieli wygrać spotkanie z drużyną, z Afryki, aby uniknąć w fazie pucharowej starcia z Hiszpanią. Brazylijczycy, dla których mecz z Kamerunem był setnym występem na Mistrzostwach Świata zgodnie z oczekiwaniami ograli bezradny Kamerun. Piłkarze z Afryki grali o honor i zmazanie plamy jaką niewątpliwie było przegrane spotkanie z Chorwacją. Od początku meczu wiadome było, kto będzie dyktował warunki. Brazylia zmasowanymi atakami próbowała jak najszybciej objąć prowadzenie, co udało im się w 17. minucie. Po dośrodkowaniu Luiza Gustavo piłkę z 6. metra do bramki wpakował Neymar. Dla Brazylijczyków, nie dość, że mecz z Kamerunem był setnym występem na mundialu, to gol Neymara był setnym w historii. Brazylia zdobyła upragnione prowadzenie i nadal starała się grać bardzo ofensywnie.

Nikt nie spodziewał się, że w 26. minucie Kamerun doprowadzi do remisu. Piłkę praktycznie do pustej bramki skierował Joel Matip i Kamerun remisował z faworyzowaną Brazylią. Jednak piłkarze z Afryki nie zdołali zatrzymać świetnie dysponowanego Neymara, który w 35. minucie znowu wyprowadził „Canahrihnos” na prowadzenie.

Po przerwie Brazylia znowu ruszyła do zmasowanych ataków. Przyniosło to skutek już w 49. minucie spotkania. Fred podwyższył wynik spotkania na 3:1, a dzieła zniszczenia dokonał Fernandinho, który w 84. minucie ustalił wynik spotkania na 4:1 dla Brazylii.

Gospodarze mistrzostw w 1/8 finału zmierzą się z Chile.