Trefl Sopot wygrywa w Słupsku

Trefl Sopot wygrał 19 turniej u puchar Prezydenta Słupska. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Sarunas Vasiliauskas. Rywalizowały cztery zespoły.

Sopocianie najpierw pokonali WKS Śląsk Wrocław, a Energa Czarni Słupsk AZS Koszalin. W finale sopocianie pokonali gospodarzy turnieju 77-63. Przegrali nieznacznie pierwszej kwartę, a w trzeciej prowadzili różnicą nawet 25 punktów. Energa Czarni grali bez kontuzjowanych Borowskiego i Nowakowskiego, na uraz kolana narzeka też Kyle Shiloh. Gospodarzom wyraźnie zabrakło sił w trzeciej kwarcie. W końcówce próbowali ratować się seryjnie rzucając za trzy, ale Trefl spokojnie odpowiadał utrzymują kilkunastopunktową przewagę.

Michał Michalak z Trefla podkreślał, że teraz ważny jest nie tyle wynik spotkania czy turnieju, co zgranie zespołu przed sezonem.
– Sporo gramy młodymi zawodnikami i to dobrze, bo będą potrzebni, sezon jest długi. Niestety Trefl poniósł też stratę w tym spotkaniu. Staw skokowy skręcił Willie Kemp.

W finale najwięcej punktów dla sopocian zdobył Grzegorz Kulka 15. Punktowali też: Bendzius-14, Michalak-13, Vasiliauskas-11, Leończyk-9, Painter-6, Włodarczyk-3, Kemp, Sikora i Stefański po 2 punkty. Dla Energa Czarnych Słupsk punktowali Franklin-21, Gruszecki-14, Eziukwu-12, Seweryn-5, Mokros-3, Śnieg o Shiloh po 2.