Katastrofa Lechii Gdańsk. Biało- zieloni przegrywają z drugoligowcem i odpadają z Pucharu Polski

Po fatalnym spotkaniu Lechia Gdańsk przegrała ze Stalą Stalowa Wola 1:2. Biało-zieloni tym samym odpadli z rozgrywek o Puchar Polski. Dla Lechii to kolejny mecz bez zwycięstwa. Pojedynek ze Stalą Stalowa Wola miał być przełomowym dla piłkarzy Lechii. Zwycięstwo miało pomóc zawodnikom w odbudowaniu formy i przełamaniu serii meczów bez zwycięstwa. Skończyło się kompromitacją i przegraną z drugoligową Stalą Stalowa Wola.

Od początku oba zespoły prowadziły bardzo wyrównany bój i trudno było dostrzec, że Lechia występuje w ekstraklasie, zaś Stal w drugiej lidze. W 38. minucie w pełni zasłużenie na prowadzenie wyszli gospodarze. Dawid Kałat wykorzystał podanie Tomasza Płonki i z bliska pokonał bezradnego Mateusza Bąka.

Lechia nie przebudziła się także w drugiej połowie. Już w 52. minucie Stal podwyższyła prowadzenie. Dośrodkowanie Sekulskiego wykorzystał Płonka. Lechia zdołała strzelić tylko bramkę kontaktową. Precyzyjnym strzałem zza pola karnego akcję wykończył Piotr Grzelczak. Lechia kolejne spotkanie rozegra w niedzielę w Zabrzu przeciwko Górnikowi.