Mamy biegowy rekord frekwencji na Pomorzu

10805637 364743593685134 2460437570686558656 n

XVII Bieg Niepodległości ukończyło 6626 biegaczek i biegaczy, co jest biegowym rekordem frekwencji pomorskiego biegania. Natomiast cały cykl Grand Prix Gdyni Biegów Ulicznych Gdyni 2014 zaliczyło 22 167 osób.

Bieg Urodziny – 4199
Bieg Europejski – 5143
Bieg Świętojański – 6199

Dystans 10 km najszybciej pokonał Łukasz Kujawski z SKLA Sopot, któremu przebiegnięcie trasy zajęło 30 minut i 13 sekund. Tuż za nim był reprezentant LŁSK Prefbet Śniadowo Łomża Emil Dobrowolski z czasem 30:24, a na najniższym stopniu podium stanął Marek Kowalski z wynikiem 30:33.

Wśród kobiet zwyciężyła z czasem 34 minut i 48 sekund Marta Krawczyńska z Malborka, która triumfowała również w gdyńskim Biegu Europejskim. Drugie miejsce z 40-sekundową stratą zajęła Kamila Pobłocka z UKS Ekonomik-Martończyk Lębork, a trzecią pozycją osiągnęła Martyna Adamczyk z Gdańska (35:48).

Całościowe wyniki dostępne są – Tutaj.

Każdy kto zaliczył wszystkie biegi tegorocznego GPX Gdyni może cieszyć się ze skompletowania medalowej układanki w postaci Daru Pomorza, który jest jednym z symboli Gdyni.

Dzisiejszy bieg przeszedł do historii amatorskiego biegania na Pomorzu. Jeszcze nie zdarzyło się, aby w jednym miejscu było tylu miłośników biegania. Warto dodać, że pod względem frekwencyjnym gdyński Bieg Niepodległości jest w ścisłej czołówce imprez biegowych na 10 km.

Czy w następnym roku na ulicach Gdyni pobiegnie jeszcze więcej uczestników? Zobaczymy. Na pewno można się spodziewać, że organizatorzy wymyślą coś oryginalnego, aby gdyńskie biegi były jeszcze bardziej atrakcje.

Inauguracja kolejnego cyklu Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych 2015 została zaplanowana na 21 lutego, kiedy odbędzie się Bieg Urodzinowy.