Siatkarki PGE Atomu Trefl umocniły się pozycji wiceliderek Orlen Ligi

PGE Atom Trefl Sopot zrewanżował się Polskiemu Cukrowi Muszyniance Muszyna. Sopocianki po bardzo dobrym spotkaniu wygrały 3:1. Aktualne wiceliderki świetnie zaczęły piątkowe spotkanie. W drużynie „Atomówek” doskonale funkcjonowała zagrywka. Bardzo dobre spotkanie rozegrała także Britney Cooper, która została wybrana najlepszą zawodniczką meczu.

Podopieczne Lorenzo Micellego grały bardzo pewnie i nie pozwalały gospodyniom na zbyt wiele. Pierwszą partię wygrały pewnie 25:18. W drugiej znów triumfowały tym razem do 21. Trzeci set należał do podopiecznych Bogdana Serwińskiego, który często prosił o czas starając się zmienić losy spotkania. Muszynianka zdołała nawiązać równorzędną walkę i wygrać trzecią partię pewnie do 16. W ostatnim, czwartym secie siatkarki z Sopotu potwierdziły swoją wysoką dyspozycję i wygrały 25:23.

Dzięki zwycięstwu nad Muszynianką sopocianki umocniły się na pozycji wiceliderek Orlen Ligi, powiększając przewagę nad „Mineralnymi” do pięciu punktów. Do Chemika Police tracą zaledwie jeden punkt, lecz ten ma do rozegrania jeden mecz więcej.

Kolejne spotkanie „Atomówki” rozegrają 16 lutego przed własną publicznością. Rywalkami sopocianek będą siatkarki Budowlanych Łódź.