Lotos Trefl Gdańsk wicemistrzem Polski. Asseco Resovia Rzeszów za mocna

Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk wicemistrzem Polski. Gdańszczanie przegrali trzeci mecz finałowy z Asseco Resovią Rzeszów 1:3. To pierwszy w historii medal Mistrzostw Polski żółto-czarnych w historii występów w Plus Lidze. Pierwszy set należał do Lotosu Trefla Gdańsk. Podopieczni Andrei Anastasiego kontrolowali jego przebieg i mimo zrywów Asseco Resovii Rzeszów pewnie wygrali 25:19. Druga partia należała już do rzeszowian. Dobra zagrywka i błędy w przyjęciu żółto-czarnych spowodowały, że gospodarze bez najmniejszych problemów wyrównali wynik meczu.

Trzecia partia zaczęła się od koncertowej gry Asseco Resovii. Dzięki doskonałej dyspozycji Dawida Konarskiego gospodarze kontrolowali przebieg seta. Sytuacje odwrócił jeszcze Murphy Troy, który dzięki zagrywce dał Lotosowi Trefl prowadzenie 24:22, ale rzeszowianie udowodnili, że to oni bardziej zasługują na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Czwarta partia, to już całkowita dominacja gospodarzy. Podopiecznym Andrzeja Kowala wychodziło praktycznie wszystko. Od świetnej zagrywki, po doskonały atak.

Lotos Trefl Gdańsk zdobył pierwszy w historii medal Mistrzostw Polski. Złoto wędruje do Rzeszowa.