Asseco nadal w grze o półfinał MP

Koszykarze Asseco nadal w grze o półfinał MP. Gdynianie wygrali we własnej hali ze Stelmetem Zielona Góra 73:70 (13:16, 11:17, 14:17, 20:8, 15:12).
Gdynianie ani myślą o wakacjach. Drużyna prowadzona przez Davida Dedka, po dwóch porażkach w Zielonej Górze, postawiła się wicemistrzowi Polski i potwierdziła, że własnej hali potrafi sprawiać niespodzianki.
O zwycięstwie gdynian zdecydowała głównie ostatnia kwarta, w której gospodarze rzucili się do odrabiania start. Tę część spotkania e wygrali różnicą aż 12 punktów i doprowadził do remisu 58:58.

W dogrywce Asseco złapało falę, która niosła drużynę do zwycięstwa . Od  początku dodatkowej części meczu gospodarze mieli przewagę, choć po dwóch rzutach dystansowych Aarona Celta i byłego gracza Asseco Przemysława Zamojskiego Stelmet prowadził 4 punktami. Na 12 sek. przed końcem dogrywki najlepszy w szeregach Asseco, A. J. Walton ponownie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, a wynik meczu – po asyście Amerykanina – ustalił efektownym wsadem Przemysław Żołnierewicz.

Najwięcej dla Asseco, 22 punkty, rzucił wspomniany Walton. Amerykański rozgrywający zanotował także 6 zbiórek i 7 asyst. Po 11 ,,oczek,, mieli Sebastian Kowalczyk i Przemysław Żołnierewicz. . Najskuteczniejszy w z Srelmecie był Quinton Hosley, który rzucił 18 pkt.

Kolejny mecz odbędzie się w piątek, również w Gdyni.

Zwycięzca tej rywalizacji zagra w półfinale z koszykarzami Rosy Radom, którzy w środę po raz trzeci pokonali AZS Koszalin 86:75 i całą serię wygrali 3:0.

Drugą parę półfinałową tworzą PGE Turów i Energa Czarni Słupsk.