Arka pokonała Apoel Nikozja

Zwycięstwo Arki Gdynia w pierwszym przedsezonowym sparingu. Podopieczni Grzegorza Nicińskiego pokonali w Gniewinie Apoel Nikozja 2:1. Bramki dla żółto-niebieskich strzelali Robert Siemaszko i Marcin Warcholak. W gdyńskich barwach wystąpili zawodnicy, którzy zasilili szeregi Arki, a także ci, którzy są testowani. Na boisku pojawił się Tadeusz Socha, a możliwość udowodnienia swoich umiejętności mieli bramkarz Konrad Jałocha i napastnik Sebastian Szerszeń.

Pierwszy z nich zaprezentował się z bardzo dobrej strony i w najbliższych dniach może liczyć na podpisanie umowy. W pierwszej połowie Arka, mimo, że zaczęła bardzo ofensywnie nie potrafiła stworzyć dogodnej sytuacji pod bramką mistrza Cypru. Za to piłkarze z Nikozji, z każdą minutą mieli co raz większą przewagę, ale nie zdołali jej wykorzystać.

Po przerwie żółto-niebiescy zaczęli częściej zagrażać bramce przyjezdnych. Dużo ożywienia w poczynaniach ofensywnych dał Arce Rafał Siemaszko, który w 56. minucie wpisał się na listę strzelców. Najpierw mocno uderzał Marcin Warcholak, po prawej stronie boiska dopadł do niej Siemaszko i otworzył wynik spotkania. Wspomniany Warcholak podwyższył prowadzenie w 74. minucie pięknym strzałem z 18. metra.

Apoel stać było jedynie na bramkę kontaktową, która padła łupem Sotiriou. W kolejnych spotkaniach towarzyskich Arka zmierzy się z m.in. Gwardią Koszalin, Gryfem Wejherowo, Zawiszą Bydgoszcz i Kaszubią Kościerzyna.