Arka Gdynia w drugiej rundzie PP

Udanie sezon 2015/2015 zainaugurowali piłkarze Arki. Gdynianie na tydzień przed startem rozgrywek pierwszej ligi awansowali do drugiej rundy Pucharu Polski.
W 1/32 PP żółto-niebiescy trafili na Pogoń Siedlce, z którą zmierzą się jeszcze dwukrotnie w ramach nowego sezonu ligowego. W spotkaniu pucharowym wygrali na stadionie przy Olimpijskiej 4-1. Trener Grzegorz Niciński w wyjściowym składzie postawił na czterech zawodników, którzy do drużyny dołączyli przed rozpoczęciem sezonu.

W bramce wystąpił Konrad Jałocha, którego dość nieoczekiwanie już w 11 minucie pokonał Daniel Chyła W obronie dużo pracy nie miał drugi z debiutantów Tadeusz Socha, ponieważ przez większą część spotkania to Arka utrzymywała się w posiadaniu piłki.

Gospodarze mieli momentami zdecydowaną przewagę, stwarzali wiele sytuacji podbramkowych, ale dopiero w końcówce pierwszej połowy ich ofensywne starania dały wyrównanie. Podanie Marcusa wykorzystał Rafał Siemaszko, który wrócił do gdyńskiego klubu po 4 latach. 29-letni napastnik, który przeciwko Pogoni zagrał za plecami Pawła Abbotta potwierdził dobrą formę z meczów sparingowych. – ta bramka dodała nam skrzydeł, była przełomowa bo  w pierwszej połowie mimo, że przeważaliśmy to coś było nie tak. Po tym golu w drugiej połowie ruszyliśmy po kolejne– Prowadzenie 2-1 dał Arce Marcus, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Michale Nalepie. Brazylijczyk poza golem zanotował dwie asysty. Oprócz podania do Siemaszki dostarczył także piłkę Michałowi Renuszowi, który w 25 minucie zmienił kontuzjowanego Miroslava Bożoka.

Słowak był największym pechowcem inauguracyjnego meczu przy Olimpijskiej – cieszę się ze zwycięstwa drużyny, ale doznałem kontuzji mięśniowej. Prawdopodobnie zerwałem mięsień dwugłowy, ale wszystko okaże się w poniedziałek po USG– podsumował Bożok.

Arka w 1/16 finału PP rozegra derbowe spotkanie z Chojniczanką Chojnice, która wygrała 4-1 z Siarką Tarnobrzeg. W najbliższą sobotę gdynianie meczem z Zawiszą Bydgoszcz zainaugurują przed własną widownią sezon pierwszej ligi.

Arka Gdynia 4-1 Pogoń Siedlce Rafał Siemaszko 43, Marcus Vinícius 52 (k), Michał Renusz 54, Paweł Wojowski 73 – Daniel Chyła 11

Konrad Jałocha – 2. Tadeusz Socha, 29. Michał Marcjanik, 3. Krzysztof Sobieraj, 23. Marcin Warcholak – 8. Marcus Vinícius (70, 25. Paweł Wojowski), 6. Antoni Łukasiewicz, 14. Michał Nalepa, 11. Rafał Siemaszko (80, 16. Maciej Wardziński), 19. Miroslav Božok (28, 7. Michał Renusz) – 9. Paweł Abbott.