Siatkarki PGE Atomu Trefl podbijają Wrocław. Impel bez szans

Sopockie siatkarki z kolejnym zwycięstwem w Orlen Lidze. „Atomówki” pewnie pokonały jednego z groźniejszych rywali w walce o triumf w obecnym sezonie. Podopieczne Lorenzo Micellego wygrały we Wrocławiu z Impelem 3:1. Spotkanie lepiej zaczęły sopocianki, bo już na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:2. Pierwsze skrzypce odgrywała Tokarska, która w spotkaniu z Impelem zastępowała nieobecną Cooper. Pierwsza partia to bezwzględna dominacja PGE Atomu. W pewnym momencie wicemistrzynie Polski prowadziły 19:10, a set zakończył się przekonywującym zwycięstwem 25:15.

W drugiej odsłonie z początku przeważały Atomówki, ale problemy w przyjęciu spowodowały, że wrocławianki nabrały wiatru w żagle. PGE Atom Trefl zdołał prowadzić równorzędną walkę do stanu 18:18, ale Impel wrzucił wyższy bieg i zwyciężył 25:22.

Przegrana w drugim secie podziałała na sopocianki bardzo motywująco. Od początku utrzymywały bezpieczną przewagę nad rywalkami, a dobra postawa w obronie Durajczyk spowodowała, że podopieczne Lorenzo Micellego przed drugą przerwą techniczną wygrywały 14:8. Trzecia odsłona środowego spotkania, to niemalże powtórka z pierwszego seta. Zgadzał się również wynik. PGE Atom Trefl wygrał 25:15.

W czwartej, decydującej partii nie było już tak łatwo. Obie drużyny walczyły punkt za punkt do stanu 21:21. Wtedy więcej zimnej krwi zachowały Atomówki, które po atakach Efimienko i Kaczorowskiej zwyciężyły 25:21 i w całym meczu 3:1. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Katarzyna Zaroślińska.